Про позицію Угорщини 24 Каналу розповів політолог Олег Саакян. Він вважає, що ці "ядерні" санкції проти Росатому точно з’являться.

До теми Орбан назвав Україну "нічийною землею": посла викликали у МЗС на відверту розмову

Орбан показує Росії, нібито він відстоює інтереси

На його думку, ці санкції будуть "м’якшими", ніж того хотіла б Україна.

І з Угорщиною доведеться домовлятися до певної міри. Зрозуміло, що зараз Орбан своїми заявами "піднімає ставки" та виборює простір для компромісу з Угорщиною, аби показати Росії, нібито вони відстояли інтереси, але не на 100 відсотків,
– пояснив Саакян.

За його словами, Угорщина вже не вперше так "піднімає ставки".

"Крім того, Угорщина "ходить по лезу ножа", бо ві Європі все більше піднімається питання реформи всередині ЄС щодо того, що Угорщина занадто часто зловживає своїм правом вето в геополітичних питаннях", – зазначив політолог.

Він додав, що Україна тут є "заручником" поведінки угорської еліти. Тим більше, як наголосив експерт, україно-угорські відносини теж далекі від ідеальних.

Саакян про вмовляння Путіна про переговори та позицію Орбана: відео


Угорщина в напружених відносинах з усіма сусідами

Політолог зауважив, що в Угорщини відсутня добросусідська політика при керівництві Орбана.

Вони пересварилися і в напружених відносинах з усіма своїми сусідами. Тут проблема не лише в тому, що Україна не були послідовною, а й в тому, що внутрішня політика Угорщини домінує над зовнішньою та над національними інтересами країни,
– заявив Саакян.

Також він зазначив, що використання угорського фактору на Закарпатті створює додаткові карти в руках Орбана якраз перед прийняттям 10-го пакету санкцій проти Росії.

Чому досі не ввели санкції проти Росатому

  • Корпорація "Росатом" досі залишається без санкцій зі сторони ЄС та США. Компанії дозволяють працювати, попри війну проти України та ядерний тероризм на ЗАЕС.
  • Політтехнолог Михайло Шейтельман припустив, що це може бути пов'язано із тим, що Росія видобуває, збагачує та постачає уран. Росатом виробляє близько 40% збагаченого урану у світі, а контракти укладаються на 15 – 20 років.
  • Очікувалось, що "Росатому" дозволять працювати в обмін на їх витіснення з Енергодару, але поки що свідчень того, що росіяни готові покинути місто та АЕС немає.
  • Зазначимо, що Польща і Литва хочуть, щоб Європейський Союз наклав обмеження на ядерний сектор Росії в межах нового санкційного пакета.