Угорщина зацікавлена у сильній, стабільній, безпечній та демократичній Україні, адже тоді буде сильнішою позиція українських угорців, заявив Сійярто. Про це повідомляє видання Mandiner.
Цікаво: Російсько-угорський "захист нацменшин" в Україні: у Будапешті відрікаються від заяв Кремля
Ми не просимо нічого зайвого, не вимагаємо ніяких додаткових прав для угорців. Мовиться лише про повернення тих прав, які вони мали раніше,
– заявив глава угорського МЗС.
Резюмуючи, Петер Сійярто заявив, що українську владу вже неодноразово попереджали, що Угорщина зніме своє вето, коли закарпатським угорцям повернуть ті права, що були у них до набуття чинност закону про освіту.
Що насправді передбачає освітній закон?Насправді у заявах Угорщини є певна маніпуляція, оскільки українським угорцям навіть після набуття чинності освітнього закону ніхто не забороняє навчатися рідною мовою.
Український закон про освіту визначає, що основною мовою викладання в Україні є державна мова – українська. Втім поряд з державною мовою можуть викладатися і мови національних меншин.
У такий спосіб освітній закон не обмежує права представників нацменшин на вивчення рідної мови, а зовсім навпаки – захищає державну мову. Про це у своїй оцінці закону говорила і Венеціанська комісія, яка загалом дала йому позитивну оцінку.