Відповідну заяву очільника українського зовнішньополітичного відомства передає УНІАН.

Читайте також: Подвійне громадянство в Україні: Клімкін окреслив суть проблеми

За його словами, він не тільки сподівається, а й працює над тим, аби ситуація з видачею угорських паспортів та висилкою консула Угорщини негативно не позначилася на єдності Європи у питанні санкцій проти Росії.

"Ми не могли не вислати цього консула, оскільки він порушував на нашій території як міжнародне право, так і українські закони, але хочу чітко сказати для всіх: ми не збираємося воювати з Угорщиною, або з нашими угорцями, українськими громадянами", – підкреслив дипломат.

Водночас Клімкін зауважив, що дзеркальні дії Угорщини щодо висилки українського дипломата з Будапешта стали таким жестом, коли угорська влада не розглядала іншу опцію.

"Я вважаю, що про це можна шкодувати, оскільки це за визначенням перекручена реакція. Наші дипломати на території Угорщини не здійснюють жодних протиправних дій ні у сенсі міжнародного права, ні у сенсі угорського законодавства", – заявив голова МЗС.

Також він наголосив, дуже важливо, щоб українці не почали зараз звинувачувати угорців, показувати на них пальцем, як на зрадників, цькувати їх.

Угорці – це частина нашої української реальності. І ми маємо перехопити ініціативу в угорців і з ними працювати. А з Угорщиною у нас має бути дуже чітка лінія – з одного боку конструктивна, оскільки Угорщина – це член Європейського Союзу та НАТО, але з іншого – дуже жорстка та послідовна, спрямована на те, щоб наші інтереси, і зокрема на Закарпатті, але не тільки на Закарпатті, на 100% дотримувалися,
– наголосив міністр.

Крім того, Клімкін сподівається, що з Угорщиною вдасться досягнути "загальної логіки".

"В тому сенсі, що Угорщина має дотримуватися нашого законодавства та міжнародного права на нашій території", – додав представник українського влади.

Нагадаємо, 4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Берегові Закарпатської області "персоною нон ґрата" (небажаною особою) та наголосила, що той повинен покинути територію України протягом 72 годин. У відповідь на це офіційний Будапешт, зі свого боку, заявив про вислання українського консула.

У чому суть "паспортного скандалу"? У вересні 2018 року стало відомо, що на Закарпатті українцям видають угорські паспорти. Зокрема, з'явилось відео, як в угорському консульстві у Берегові місцеві жителі отримують громадянство сусідньої держави та присягають їй на вірність. Це викликало гучний дипломатичний скандал. Однак згодом у ЗМІ з'явилась інформація, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів, а на відео зафіксовано лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини. Голова МЗС України Павло Клімкін зазначив, що проблема скандалу з видачею угорських паспортів у Береговому полягає не тільки в самому факті видання документів, а й у вимогах приховати це від української влади.