Також наголосив на тому, що в їхніх постачаннях вже передбачені різні типи озброєння. Про це політик сказав у інтерв'ю, яке оприлюднили 17 червня.

До теми Україна вчасно отримає німецьку зброю для битви за Донбас, – Шольц

Україна стане пріоритетною в черзі на зброю Німеччини

Шольц сказав. що вся техніка, яку обіцяли, має прийти ЗСУ вчасно. Проте наголосив на тому, що потрібно змінити на користь України пріоритет того, хто першим отримає німецьку зброю.

Ви знаєте, що вже є довгий список клієнтів, які чекають на її отримання навіть через два і три роки. Конкретні речі, які ми можемо поставити зараз, будуть доставлені після навчання. Без навчання не можна використовувати цю зброю,
– заявив канцлер.

Наразі в країні працюють над тим, щоб Україна була в черзі на отримання першою. Зокрема, мовиться про реактивні системи залпового вогню. Також Шольц сказав, що Німеччина передасть систему протиповітряної оборони. Проте поки невідома точна дата, коли її отримають Повітряні сили ЗСУ.

Шольц змінив позицію після Ірпеня – думка експерта

16 червня до України прибули лідери 4 європейських країн – Німеччини, Франції, Італії та Румунії. Згодом троє з них, Олаф Шольц, Еммануель Макрон і Маріо Драґі, відправилися в Ірпінь під Києвом, щоб побачити всі наслідки окупації російськими військами.

Канцлер Шольц згодом заявив, що "це багато говорить про агресивну війну Росії". Найімовірніше, що побачене ними в Ірпені таки вплине на їхню подальшу риторику. Політолог Микола Давидюк припустив у ефірі 24 каналу, що та поїздка була переламною для лідера Німеччини. Мовляв, він із партнерами їхав до Києва, щоб схилити Україну до компромісу.

Ці троє прибули зі сподіваннями, що вмовлятимуть Україну йти на поступки. Їхали дотискати, але після Ірпеня – усе змінилось,
– заявив Данилюк.

На думку експерта, місця воєнних злочинів продемонстрували європейським політикам, що Путін – це зовсім інша людина, ніж вони уявляли.

До теми – що нададуть партнери Україні після "Рамштайн-3": дивіться відео