Про це 24 Каналу розповів Юрій Рашкін, суспільно-політичний діяч зі США. На його думку, Збройні Сили, попри труднощі, роблять усе для того, щоб прогнози західних військових експертів справдились.
Дивіться також США можуть надіслати Україні перші снаряди зі збідненим ураном, – Reuters
ЗСУ відповідають очікуванням
За попередніми прогнозами, часто озвучуваними наприкінці весни, український контрнаступ мав тривати 2 – 4 місяці. Наприклад, генерал Бен Ходжес припускав, що до кінця літа Збройні Сили могли визволити Крим. Однак значною перешкодою в реалізації цих планів для українського війська стали щільно заміновані території Запоріжжя.
"Ті, хто раніше вимагали "миру з Росією", зараз наголошують на тому, що український контрнаступ просувається повільніше, ніж очікувалося. Однак зараз ситуація на полі бою змінюється, і Збройні Сили підтверджують всі прогнози експертів про те, що Росії не вдасться стримати український наступ", – переконаний Рашкін.
Юрій Рашкін про те, як сприймали в Сполучених Штатах контрнаступ: дивіться відео
Хто сумнівався в успіхах України
- В другій половині серпня в американських медіа, коли на Запоріжжі Сили оборони вели кровопролитні бої поблизу Роботиного, в низці американських медіа з'явилися скептичні щодо українського наступу публікації.
- Так, "Нью-Йорк Таймз" повідомляли, що американські генерали не погоджуються з рішенням українського командування тримати значні сили на Сході в момент, коли доля війни вирішується на Півдні. На думку американців, підрозділи, що розташовані поблизу Бахмута, варто було б перемістити на Мелітопольський напрямок.
- Ще раніше "Вашингтон Пост" опублікували матеріал з посиланням на американську розвідку, в якому йшлося, що цього року Сили оборони не зможуть виконати своє стратегічне завдання перерізати сухопутний коридор до Криму в районі Мелітополя. Варто зазначити, що аналогічний прогноз на основі "витоку секретних документів" публікували в цьому ж виданні ще у квітні.
- Українські посадовці різко критикували такі заяви, зазначаючи, що війна – це не спектакль і що жодна із західних країн не наважилася б розпочати наступальну операцію за відсутності домінування в повітрі. Водночас, за словами Оксани Макарової, найвищі посадовці Сполучених Штатів не поділяли скептицизму, який розганяли американські ЗМІ.