Позицію уряду висловив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Хебештрайт. Такою заявою він прокоментував атаку дронів у Москві 30 травня.
До теми Влучання в будинки, евакуація, план "Тайфун" і шалена паніка: все про атаку дронів у Москві
Офіційна позиція Німеччини
Хебештрайт заявив, що Україна в умовах повномасштабної війни має право атакувати територію країни-агресора у цілях самооборони. Разом з тим, Німеччина не хоче, аби для цього застосовували зброю їхнього виробництва.
Разом з тим, в Офісі Президента неодноразово заявляли, що Україна не причетна до атаки безпілотників у Москві 30 травня. Михайло Подоляк підкреслив, що Україна має цілі для масштабних ударів на тимчасово окупованих територіях, а столиця Росії – не має стратегічної мети.
В коментарі одному з телеканалів радник голови ОПУ заявив, що Росія чи не щоночі атакує територію України дронами-камікадзе. Подоляк іронічно натякнув, що нині ми живемо в еру штучного інтелекту, тому, можливо, не всі БпЛА, які летять з Росії атакувати Україну, хочуть це робити й повертаються назад.
Як відреагували інші партнери на атаку по Москві
На атаку невідомими безпілотниками по території Москви відреагували також й інші партнери України. Зокрема, міністр закордонних справ Великої Британії закликав не спекулювати на тему атаки, адже Україна "має право захищати себе". На його думку, легітимні військові цілі на території Росії є частиною самооборони.
"Він (Київ – 24 Канал) має законне право робити це в межах своїх кордонів, звичайно, але він також має право проектувати силу за межі своїх кордонів, щоб підірвати здатність Росії проектувати силу в самій Україні", – заявив Джеймс Клеверлі.
У США на події 30 травня у Москві відреагували більш стримано. Речник Ради національної безпеки у Вашингтоні заявив, що інформацію щодо атаки безпілотниками у Москві ще збирають, проте "у цілому такі напали всередині Росії не підтримують". Разом з тим, у США наголосили, що Путін може припинити кровопролитну війну у будь-який момент. Для цього достатньо вивести війська з України.