Громадський і політичний діяч зі США Юрій Рашкін та виконавчий директор Renew Democracy Initiative Уріель Епштенй у розмові з 24 Каналом проаналізували цю ситуацію.

Дивіться також Чи могли F-16 в Україні збити "дружнім вогнем" з Patriot: у NYT провели аналіз

Як втрата F-16 вплине на допомогу від США

Авіакатастрофа з винищувачем F-16 дійсно може спонукати США надати Україні більше авіації. Однак точно не сьогодні чи завтра. Зараз союзники, навпаки, можуть злякатися.

Вашим ЗМІ необхідно публікувати виграші F-16. Щойно винищувач завдає удару по ракеті, рятує якесь місто або в перспективі вдарить по російському літаку – це треба всюди показувати, щоб всі бачили можливості F-16, і зрозуміли, що якщо дати не 6 одиниць, а 48, це може змінити хід війни,
– наголосив Уріель Епштейн.

У цьому випадку США мають поставити кілька запитань:

  • можливо, в Україні недостатньо пілотів?
  • можливо, американці недостатньо потужно підготовили українців?
  • можливо, втрата F-16 – це їхня вина?

Добре, коли немає проблем. Але це війна, таке відбуватиметься. Винищувачі не трактори, їх використовують на війні. Планувальникам мають взяти це до уваги <..> Ви можете говорити про все що завгодно. Але розвідка зі супутників знає, чого добиваються F-16, як вони розв'язують та впливають на ситуацію. Ця інформація надходить тим, хто ухвалює певні рішення,
– зазначив Юрій Рашкін.

Зазначимо, під час відбиття одного з наймасовіших ракетних ударів 26 серпня 2024 року за штурвалом F-16 загинув льотчик Олексій Месь, позивний "Мунфіш". Під час свого останнього бойового вильоту пілот знищив три крилаті ракети та один ударний безпілотник. Тоді Україна вперше використала літаки F-16 для збиття російських ракет.