Трагічна звістка про втрату пілота сколихнула всю країну. Все, що варто знати про катастрофу з F-16, зібрав 24 Канал.

Дивіться також У Генштабі підтвердили загибель льотчика F-16 та втрату літака

29 серпня видання WSJ з посиланням на офіційного представника США повідомило, що в понеділок в Україні зазнав катастрофи перший винищувач F-16. Того ж дня у Генштабі підтвердили цю інформацію.

Захисники повідомили, що катастрофа сталася під час російського масованого обстрілу 26 серпня.

У Генштабі додали, що під час атаки бортовим озброєнням F-16 вдалося збити чотири крилаті ракети, однак під час заходу на наступну ціль з одним із літаків зник зв'язок. Пізніше вже з'ясували, що літак зазнав катастрофи, а льотчик загинув.

Олексій "Мунфіш" Месь того понеділка за допомогою F-16 збив три крилаті ракети та один ударний дрон. Однак в одну мить з ним зник зв'язок. Виявилося, що це був його останній героїчний бій.

Варто зазначити, що 28 серпня мер Луцька Ігор Поліщук написав у фейсбуці про загибель Меся, але згодом видалив це допис.

Прощання з Героєм відбулося 29 серпня у рідній Шепетівці. Лиш після цього Повітряні сили офіційно оголосили про втрату. Ймовірно, це заради безпеки. Оскільки на прощанні були його побратими-льотчики, командири, підлеглі, друзі, колеги та сотні простих українців.

Також шану полеглому пілоту віддала пара винищувачів МіГ-29 – політ над процесією виконали бойові друзі Олексія.

Олексій Месь був сильним і відданим воїном, висококласним льотчиком, лідером на землі і в небі, добрим другом, люблячим сином, батьком, чоловіком, патріотом своєї країни,
– написали у Повітряних силах.

Пам'ятка. Захиснику було всього 30 років. Він був підполковником, заступником командира операційної групи та одним із перших, хто пройшов навчання на F-16.

Головнокомандувач Олександр Сирський посмертно надав йому звання полковника.

Прощання з пілотом: фото Повітряного командування "Захід" Повітряних сил ЗС України

Наразі ЗМІ та спікери вже публікують різні версії того, як впав F-16. Однак Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростовує повідомлення у медіа, закликавши утриматися від поширення сумнівної інформації.

Справжня причина катастрофи поки що невідома. Для її з'ясування створили спеціальну комісію Міністерства оборони України, яка зараз працює на місці падіння літака.

Закликаємо медіа і публічних спікерів утриматися від поширення сумнівних версій обставин катастрофи. Така активність грає на руку російській пропаганді, а не нашій перемозі,
– написав Центр стратегічних комунікацій.

У Центрі зазначили, що війна завжди супроводжується втратами й від цього не застрахований жодний тип озброєння та військової техніки.

Депутатка Мар’яна Безугла привселюдно заявила, що винищувач нібито випадково збили з ЗРК Patriot. Командувач Повітряних сил сказав, що ще настане час, коли вона перепрошуватиме передусім військом. Він дуже сподівається, що це відбуватиметься у суді.

Ви у черговий раз не лише вилили бруд на мене особисто і на Повітряні Сили, ви дискредитували виробників американської зброї – основного союзника України – США! Ви знову стали основним ньюзмейкером ворожої пропаганди і б’єте всі рекорди на російському телебаченні! Вам аплодує вся Росія! Не допомагаєте, то хоча б не заважайте нам воювати,
– написав Микола Олещук.

Командувач ПС наголосив, що Україна обов'язково з'ясує причини авіаційної катастрофи. За його словами, фахівці вже проводять розслідування та детально аналізують всі обставини. Також до розслідування залучені США.

Ніхто нічого не приховував і не приховує! Усе вище керівництво одразу отримало доповідь про катастрофу. Отримали попередній звіт і партнери зі США, які уже долучилися до розслідування причин,
– сказав командувач ПС.

Затримку з офіційним оголошенням трагедії він пояснив тим, що інформація про такі інциденти не може видаватись миттєво у публічний простір.