Про це сайту "24" розповів директор Центру суспільних відносин Євген Магда.

Треба усвідомлювати: якщо Україна не піднімає певні питання на Генасамблеї, не пропонує власні алгоритми їхнього вирішення, то нам нав’язуватимуть ті механізми, які можуть виявитися неприйнятними для нашої держави,
– зауважує Магда.

Також, як зазначає політичний експерт, навіть ухвалення Радбезом ООН рішення про миротворчу місію на Донбасі не призведе до того, що контингент з’явиться там уже завтра. Це, наголошує Євген Магда, тривалий процес на полі Радбезу, а не Генасамблеї ООН. Генасамблея, за його словами, може продемонструвати свою підтримку введення контингенту шляхом голосуванням країн, які представлені в цьому органі.

Читайте також: Миротворча місія ООН на Донбасі: експерт назвав усі підводні камені

Крім того, експерт наголосив на важливості вже другої в цьому році зустрічі Петра Порошенка і Дональда Трампа.

Зустріч Порошенка і Трампа цікава ще й тим, що в ній візьмуть участь лідери інших держав, демократії яких загрожує Росія. США виступають у ролі лідера вільного демократичного світу. Україна – держава, яка зуміла довести до світу інформацію про те, що відбувається навколо нас,
– говорить політолог.

Втім, вважає Євген Магда, рішення про надання летального озброєння безпосередньо залежить від США, і Генасамблея ООН ніяк на це не впливає.

"Для США Україна – не єдина шахова дошка у грі з Росією. Це ще й Північна Корея, Сирія. Тому не буде швидких і ефективних рішень, які не відповідатимуть американським інтересам", – наголошує Євген Магда.

За його словами, Росія протягом найближчих півроку не збирається йти на жодні поступки щодо України, тому що в РФ наближаються президентські вибори. А поступки – це демонстрація власної слабкості. Тому, говорить Магда, Кремль шукатиме можливості для політичних маневрів, які б показали свою вагу. Росія не розриватиме відносини із Заходом, але й не піде на такі поступки, які для України будуть відчутними.

Нагадаємо, 18-21 вересня 2017 року Президент України Петро Порошенко здійснить робочий візит до Сполучених Штатів Америки з метою участі у 72-й сесії Генеральної Асамблеї ООН. Крім того, тут він має зустрітися з головою Білого дому Дональдом Трампом.