Про це сказав секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов в інтерв'ю. Він зазначив, що Україна вже 7 років живе у ситуації постійної загрози повномасштабного вторгнення Росії.

Важливо Завдання номер один для Путіна – розвалити Україну на частини, – Данілов

Однак лише зараз, за словами Данілова, це питання піднялося на дуже високий рівень.

Загроза у нас залишається завжди, ще раз наголошую. Але зараз дуже багато країн взяли на себе зобов'язання, якщо Росія здійснить вторгнення, дати адекватну відповідь,
– зауважив секретар РНБО.

Зброї достатньо, але є одне "але"

Данілов додав, що зброї в Україні достатньо, щоб зустріти ворога, зокрема для територіальної оборони. Але інша річ, якщо ворог залучить авіацію.

"Це для нас буде певним викликом. Але я впевнений, що ми захищатимемо свою країну, це наша земля, і ми звідси нікуди забиратися не плануємо", – підкреслив секретар РНБО.

Також він пояснив, що для повномасштабного вторгнення Росії потрібно у 3 – 5 разів більше військ, ніж зараз чатує на російсько-українському кордоні.

Загроза повномасштабного вторгнення Росії

  • Ще у жовтні 2021 року американські ЗМІ почали говорити про нарощування Росією військ біля кордону з Україною та загрозу повномасштабного вторгнення до України уже на початку 2022 року.
  • Через загрозу вторгнення низка західних партнерів України закликали Росію до деескалації та пригрозили наслідками у випадку агресії.
  • У Міноборони через загрозу вторгнення розширили перелік спеціальностей, представниці яких повинні стати на облік у військкоматі.
  • На фоні загрози вторгнення, Росія фактично поставила ультиматум США і НАТО та оприлюднила перелік "гарантій безпеки", серед яких заборона Україні стати членом Альянсу.
  • Переговори щодо "гарантій безпеки" між США та Росією можуть відбутися у 2022 році.

Росія завозить зброю на Донбас у гумконвої: дивіться відео