Полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан розповів 24 Каналу, у чому перевага таких зенітно-ракетних комплексів. За його словами, це нормальна практика для західних країн.

До теми Як переобладнати західні ракети під вітчизняні системи ППО: військовий експерт назвав складнощі

"Основні комплекси – це вже "франкенштейни". Зняли ракети з літака, приземлили і створили таких собі хороших "франкенштейнів", тому що не треба нічого нового придумувати", – зазначив Світан.

Як Україна видозмінює свою ППО: дивіться відео 24 Каналу

Чи є серед західної зброї "франкенштейни"

В основному тепер нові ЗРК базуються на ракетах "повітря – повітря", тобто з цілевказанням і запуском з літака.

  • Aster-30 – ракета повітряного базування, яку приземлили, створили їй хорошу систему цілевказання, тобто путні радари з дальністю під 200 кілометрів, і посилили розгінним блоком.
  • Ракету "повітря – повітря" AIM-120 AMRAAM, яку використовує F-16, приземлили і зробили на її базі ЗРК NASAMS.
  • Ракету IRIS-T малої дальності приземлили, зробили "франкенштейна" – і маємо IRIS-T SLM, що майже на 100% знищує літальні цілі.

Україна взяла приклад із західних країн

"За такою самою схемою пішли і наші умільці. Ракету RIM-7 Sea Sparrow приземлили в "Бук", – наголосив Світан.

Крім того, Україні мають передати ракету AIM-9M, яка працюватиме з нашими локаторами. І це вже стає зенітним комплексом.

Українська ППО: останні новини

  • У Німеччині понад 60 українських військових почали навчання на ЗРК Patriot. Це може свідчити про те, що Україні передадуть саме комплекс Patriot, а не пускові установки.
  • Як відомо, вночі 30 жовтня росіяни запустили по Україні ракети Х-59, які успішно збили наші Повітряні сили. У мережі з'явились кадри роботи захисників.
  • Українські пілоти роблять неймовірні тактичні прийоми, щоб знищити якомога більше окупантів. Захисники продовжують виконувати завдання, навіть коли по них уже відпрацювала ворожа ППО.