Про це 24 Каналу розповів заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь. Він переконаний, що з отриманням американських винищувачів ситуація на фронті суттєво зміниться.

Дивіться також F-16 – не срібна куля: Столтенберг закликав готуватися до довгої та важкої битви

Що означатиме отримання західної авіації

Важливим фактором в отриманні F-16 є готовність української інфраструктури до прийому цих літаків. Також не варто забувати, що Росія полюватиме на ці літаки своїми ракетами, тому перед отриманням цих винищувачів Україні потрібно подбати про можливості їхнього розосередження.

"Якщо ми отримаємо F-16 потрібної модифікації, (зокрема, із потрібним пакетом радіолокаційного обладнання та зброї), то ми зможемо протидіяти російській авіації. Ми зможемо не давати їй застосовувати ті ж КАБи по українських позиціях", – нагадав Самусь.

Чим небезпечні керовані авіабомби?

Росія почала активно використовувати КАБи задля того, щоб компенсувати ними нестачу артилерії. Принцип дії цієї зброї полягає в тому, що запущені з відстані 40 км від лінії фронту ці 500-кілограмові боєприпаси потужно вибухають поблизу українських позицій.

Протягом листопада Росія застосувала близько 1200 керованих авіабомб по території України. Це величезна загроза, і тому у випадку, якщо агресор не зможе застосовувати КАБи, це вже буде величезною перемогою для Сил оборони.

Водночас це далеко не єдине завдання, у виконанні якого F-16 допоможе українській армії, адже порівняно із радянською винищувальною авіацією, ці машини є мало не досконалими.

Михайло Самусь про отримання F-16: дивіться відео

Чим особливі F-16

  • Перші винищувачі F-16 з'явилися в американських повітряних силах в 1978 році. Вони вважаються наймасовішими літаками четвертого покоління винищувачів і зажили собі слави завдяки своїй мультизадачності та легкості в модернізації.
  • Саме це і робить F-16 найкращою машиною для потреб Сил оборони тут і тепер, адже американський літак можна використовувати і як фронтовий бомбардувальник, і як винищувач, і як літак для перехоплення ракет ворога.
  • Завдяки своїм якостям F-16 став популярною машиною по всьому світу: приблизно половина з виготовлених у США винищувачів експлуатуються за кордоном. Водночас перше бойове хрещення цих машин відбулося аж у 1990-х роках на Близькому Сході.
  • Сьогодні найближчі союзники та партнери США починають переозброюватись, замовляючи у Вашингтона новий найсучасніший літак F-35. Це дозволить таким країнам, як Нідерланди та Данія передати свої старі винищувачі Україні, які посилять наш авіапарк.