Про це повідомляє ресурс 061.ua з посиланням на ухвалу Печерського райсуду Києва.
Крім того, видання нагадує, що 21 лютого про це ж на спільному брифінгу заявляли очільник СБУ Василь Грицак і генпрокурор Юрій Луценко.
Читайте також: Видворення російської журналістки Курбатової з України: з'явилась неоднозначна реакція ОБСЄ
За їхніми словами, Мясоєдов за дорученням і за гроші Москви організовував мітинги та домовлявся з місцевою владою про ухвалення різних рішень.
Про це свідчить і те, що співробітники СБУ перехопили низку телефонних розмов, в яких журналіст отримував інструкції від посередників за організацію різних заходів, підкуп політиків, створення антиукраїнських рухів, що у підсумку мало б привести до прийняття рішень про присвоєння деяким регіонам особливого статусу.
На підтвердження цього СБУ опублікувала відповідний аудіозапис.
Запис розмов, в яких фігурує Золотарьов- Мясоєдов
Згодом справу було передано до Печерського районного суду міста Києва, за якою Золотарьова-Мясоєдова звинувачують у зазіханні на територіальну цілісність України.
Як підкреслює ресурс, відповідно до матеріалів справи, восени 2015 року було створено організоване злочинне угруповання, яке збиралася здійснювати на території України план Російської Федерації щодо дестабілізації політичної та економічної ситуації.
Так, організатору угруповання потрібна була людина, яка змогла б організувати пропагандистську кампанію в ЗМІ, а також проводити круглі столи, мітинги та конференції, які б допомагали здійснювати задумане.
У підсумку до справи підключився Павло Золотарьов, якому запропонували за це гроші. У його обов’язки входив пошук посередників у відповідних місцевих радах, а за кожне прийняте звернення він отримував від Кремля від 60 до 100 тисяч доларів, які потім розподіляв між виконавцями.
Читайте також: Як працює кремлівська пропаганда: розповідь американського журналіста
"Після 2016 року ОЗГ, до якої входив Золотарьов, домовлялося про прийняття на сесіях районних та обласних рад різних регіонів України звернення до керівництва країни про розмежування повноважень між центральною та місцевою владою, а також затвердження особливого правового та економічного статусу на цих територіях", – зазначається у матеріалі.
Згодом у суді Золотарьов повністю визнав свою провину.
Зауважимо, що сторони просили укласти угоду про визнання провини, відтак покарання для журналіста могло бути м'яким – до прикладу, умовний термін. Однак Печерський суд не погодився з таким результатом і направив справу назад до Генпрокуратури для повторного досудового розслідування.