Що повідомляли про події в "Борисполі"

Відео інциденту та інформацію про нього опублікував Віталій Глагола у своєму телеграм-каналі. У Бориспіль на місце події довелося викликати поліцію та Нацгвардію.

Дізнайтеся Скільки українців евакуювали до закриття кордону і що робити тим, хто не встиг повернутися

Ситуація – наступна. Київ, аеропорт Бориспіль, рейс із В'єтнаму щойно прилетів. Українці, які прилетіли в країну відмовляються від обсервації й вириваються з аеропорту. Щойно. Приїхала поліція та Нацгвардія, але не сильно допомагає,
– пише Глагола.

За його словами, люди агресивно намагалися вибити двері й просто втекти через смугу контролю. Їх спиняли люди у захисних костюмах і масках, однак даремно. Також прибулі рейсом кричали, що їх затримують незаконно.

Українці з В'єтнаму опираються обсервації – дивіться відео

Версія пасажирів

У коментарях 24 каналу пасажири, які летіли рейсом із В'єтнаму, спростовують інформацію про те, що вони опиралися обсервації. За їхніми словами, стан їхнього здоров'я перевіряли і у В'єтнамі, і в Україні, а перед вильотом попередили, що усім доведеться провести в самоізоляції 14 днів.

Усі відповідні документи пасажири підписали та на самоізоляцію погодилися ще в літаку, а от про примусову обсервацію не мовилося. Натомість у Борисполі людей не випускали з аеропорту та збиралися начебто вивезти до якогось приватного готелю саме на примусову обсервацію, на що люди, звісно, згоди не давали.

Також пасажири кажуть, що на прохання показати розпорядження про примусову обсервацію представники аеропорту та влади їм відповіли відмовою.

Станом на 15 годину 29 березня, коли прилетів рейс із В'єтнаму, не було ухвалено жодного офіційного рішення про примусову двотижневу обсервацію,
– кажуть пасажири рейсу.

Шоумен dreadball, зі свого боку, пояснив у інстаграмі, що багато було незрозумілої інформації. Крім того, далися взнаки 12 годин польоту та 2 години в терміналі очікування, бо ніхто нічого не міг конкретно сказати. Зрештою у кількох людей здали нерви. Проте, лише 10 осіб пішли та вирвалися силою. Далі всі виходили по 5 осіб.

Радимо ознайомитися Як і яким шляхом до України можна повернутися з-за кордону на авто: поради від МЗС

Як пояснюють свій крок ті, хто самовільно покинув аеропорт

Ярослав Іжик, який був серед тих, хто так вчинив, пояснив, що евакуаційний рейс – повністю заслуга В’єтнаму та вони його проспонсорували. Також він подякував українському посольству, що збирало списки та відпрацювало ситуацію добре.

У самій же Україні повелися негарно. Останній документ, який вони отримали, був дозвіл на посадку. І за дві години вони не знали, чи вилітають, оскільки Україна ще не дала дозвіл на посадку.

Коли ж Київ дав дозвіл, серед українців поширилася інформація, що їх, імовірно, посадять на обсервацію. Поселять їх начебто у двох готелях, за які вони платитимуть самостійно – 160 євро та 200 євро за тиждень: без їжі та примусово.

Також долило олії у вогонь те, що

  • не годували в літаку,
  • довго чекали в аеропорту після посадки, а хтось був і з дітьми,
  • дехто сказав, що зараз готують автобуси, щоб їх забрати.

Тому вони вирішили, що чутки про карантин будуть реалізовувати. За його словами, багато хто з пасажирів літака замовили транспорт додому, а за кимось приїхали родичі. У підсумку вони вирішили піти з аеропорту. Поліція їх не стримувала.

Іжик наголосив, що на самоізоляцію він і решта погодолися та будуть це виконувати. Лише вони не погоджувалися на примусову обсервацію. Однак інформація про останню виявилася неправдою.

Зазначимо, що раніше Міністерство закордонних справ і президент Зеленський неодноразово – і навіть у відеозверненні 29 березня – говорили про те, що евакуйовані з-за кордону до України люди мають пересидіти в ізоляції 14 днів. Однак дійсно про рішення уряду щодо "обов'язковість дотримання режиму обсервації" міністр Криклій розповів у телеграм-каналі лише увечері 29 березня.

Дивіться відео кореспондентів 24 каналу:

Карантин і ізоляція
Різниця між карантином і ізоляцією / Інфографіка 24 каналу