Про це йдеться на сайті Верховної Ради. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії став одним з останніх, які підписав Петро Порошенко на посаді Президента України.

Дивіться також: Для кого на Київщині "зелений тариф" перетворився із екологічного у прибутковий: розслідування

Закон набере чинності одразу після того, як буде опублікований в офіційній газеті Верховної Ради.

За відповідний законопроект Верховна Рада проголосувала 26 квітня.

Що передбачає закон?

Норма у цьому законі передбачає, що українці, які встановили домашні сонячні електростанції не лише на дахах будинків, але й на землі не зможуть продавати вироблену цими електростанціями електрику за "зеленим" тарифом.

Наприкінці квітня Держагентство з енергоефективності підрахувало, що лише за перший квартал 2019-го року українці встановили майже 1400 домашніх сонячних електростанцій. Загалом домашніми СЕС користуються майже 9 тисяч українських сімей.

Тепер українці зможуть отримувати виплати за "зеленим" тарифом лише з тієї частини своїх СЕС, які встановлені на дахах та/або фасадах будівель і капітальних споруд, при цьому споживач ще й зобов'язаний підтвердити, що споруда є капітальною.

СЕС закон сонячна електроенергія
Українці будуть отримувати виплати за "зеленим" тарифом лише за СЕС, що встановлені даха чи фасадах

Що таке "зелений" тариф?Це тариф на електроенергію, вироблену з енергії сонячного випромінювання генеруючими установками приватних домогосподарств. Встановлена потужність таких установок не має перевищувати 50 кВт, за умови їх розташування на дахах та/або фасадах будівель та інших капітальних споруд.

На початку 2019-го найпотужніша сонячна електростанція в Україні запрацювала на Дніпропетровщині, її загальна площа понад 400 гектарів.

Раніше Нерухомість 24 про багатоквартирний житловий будинок на вулиці Бажана у Києві, який його мешканці власними силами облицювали сонячними панелями.