Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко прокоментував 24 Каналу цю розробку. Він вважає, що цей проєкт може бути доволі перспективним.

Дивіться також Швидший за будь-що у морі: у CNN показали, на що здатен український морський дрон-камікадзе

"Судячи із зовнішнього вигляду та як це працює на воді, то може бути менш помітне для спостереження систем ворога, ніж надводні об'єкти. Безумовно, застосування йому можна знайти, бо доволі цікавий вигляд, дивовижно. Єдине, що важливо розуміти, – ціну та безпосередньо застосування. Це моменти, які впливають", – сказав Мусієнко.

Що відомо про підводний човен

Відомо з технічних характеристик, що ця розробка може розвивати швидкість на воді до 80 кілометрів на годину, під водою – 50 кілометрів на годину. Має вантажність на воді до 3 тонн. А також човен оснащений системою дистанційного керування, що дозволяє використовувати його як дрон.

"Я зрозумів натяк, що його можна використати, як камікадзе. Але важлива ціна для порівняння з іншими дронами – яка конкурентна перевага. В чому є різниця та особливості – це можуть показати тести. Переміщення людей з огляду виконання якихось завдань – теж цікаво. Наші розвідники, які в тому числі були і в Криму, на таких розробках були б менш помітними для ворога", – припустив Мусієнко.

Що відомо про українські морські дрони: основне

  • У ГУР розповіли, що планують модифікувати відомі дрони Magura. Спеціалісти працюють над тим, щоб на безпілотну платформу поставити засоби ППО. Це непросте завдання у технічному виконанні, але можливе.
  • Зауважимо, що даний вид дронів успішно топив російські кораблі. Зокрема, великий десантний корабель "Цезар Куніков".
  • Тим часом модернізація дісталася до ще одних дронів – Sea Baby, які теж ліквідовують російські кораблі у Чорному морі. Вони стали ще більш смертоноснішими.