Про це вона сказала, звертаючись до Європарламенту, передає кореспондентка 24 Каналу у Страсбурзі. За її словами, ці гроші мають піти саме на військові потреби України, аби забезпечити мир в Європі.

Дивіться також Брюссель визначив, коли буде старт переговорів з Україною щодо вступу в ЄС

Надприбутки від заморожених російських активів пропонують передати на закупівлю зброї

Президентка Єврокомісії запропонувала використати надприбутки від заморожених активів Росії на закупівлю зброї для України.

Не може бути більшого символу та кращого використання цих грошей, щоб зробити Україну та всю Європу безпечнішим місцем для життя,
– сказала Урсула фон дер Ляєн.

Президентка ЄК також анонсувала відкриття Офісу оборонних інновацій в Києві. Фон дер Ляєн наголошує, що цей майданчик наблизить Україну до ЄС та стане платформою для обміну досвідом з державами-членами Євросоюзу в інноваціях промислової оборони.

Звертаючись до євродепутатів, президентка Єврокомісії закликала почати терміново діяти та інвестувати в європейську безпеку через загрозу з боку авторитарних режимів у світі.

"Путін використав дивіденди миру, щоб підготуватися до своєї війни. У результаті світ став таким же небезпечним, яким він був протягом багатьох поколінь. Жорстока загарбницька війна Росії проти України триває вже третій рік і є більш вкоріненою та інтенсивною, ніж будь-коли", – наголосила вона.

Фон дер Ляєн каже, що Європа вже почала усвідомлювати масштаби виклику, але попереду багато роботи. За її словами, країни ЄС мають бути готовими до можливого конфлікту, хоча його можна й не допустити. Зрештою, оборонно-промисловий комплекс ЄС має активізувати роботу.

Загроза війни може бути неминучою, але це не неможливо. Ризики війни не слід перебільшувати, але до них слід бути готовими. І це починається з термінової потреби відновити, поповнити та модернізувати збройні сили держав-членів,
– додала Урсула фон дер Ляєн.

Чи закуплять 800 тисяч снарядів для України

  • Президент Чехії Петр Павел повідомив, що Чехія знайшла в третіх країнах світу 800 тисяч артилерійських снарядів, які можна було б викупити для України. Мовиться про боєприпаси калібру 155-мм та 122-мм.
  • Одне з головних питань – фінансування закупівлі. Водночас міністр закордонних справ Чехії закликав ЄС бути гнучким у питанні військової допомоги.
  • Журналісти Bloomberg 27 лютого повідомили, що Франція та Нідерланди підтримали план закупівлі боєприпасів за межами Європи. Це потрібно, щоб швидше доставити необхідне військове обладнання в Україну, оскільки сили нашої держави стикаються з продовженням наступу Росії.
  • Водночас у Бундестазі заявили, що Франція, Греція та Кіпр заблокували рішення купувати снаряди за межами Європи.