Нині близько 90% орендного житла в Україні перебуває в тіні, розповів заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Цікаво: Школи в багатоповерхівках: в чому проблема і які зміни пропонують в уряді

"Сьогодні в Європі близько 60-70% всього житла орендне. При цьому в Україні відповідний показник не перевищує 5-10%. Тобто близько 90% ринку перебуває в тіні. Цю ситуацію потрібно змінювати", – підкреслив заступник міністра.

Він переконаний, що запровадження ефективного ринку може вплинути на зниження орендної плати та посприяє залученню інвестицій у цю сферу.

"Вартість такого житла у порівнянні з ринковою може бути на 30% і більше дешевшою для соціально-незахищених груп населення і працівників соціальної сфери", – резюмував Парцхаладзе.

До слова: В Україні дозволять реконструювати не тільки хрущовки: що зміниться

Уряд розглядає можливість впровадження трьох напрямків орендного житла в Україні:

  • муніципальне орендне житло, замовниками якого є місцева влада і яке може надаватися молодим сім’ям, працівникам соціальної та бюджетної сфери (лікарям, вчителям тощо), іншим молодим спеціалістам;
  • орендне житло, яке перебуватиме на балансі центральних органів державної влади та надаватиметься їх співробітникам на час роботи або служби;
  • комерційне орендне житло, яке будуть будувати приватні компанії і здавати в оренду.