Росія відверто йде по шляху протиставлення себе "західним цінностям".
Зокрема, віротерпимості.
Це вже не політтехнологія, це ідеологія. Ідеологічний базис режиму, і, очевидно, вони на цьому не зупиняться. Не можуть зупинитися. Будуть забороняти релігії, викреслювати зі списку народи, переслідувати і так далі.
Читайте також: У Путіна ухильно говорять про відновлення Меджлісу в окупованому Криму
І це, до речі, виразна ознака переходу до тоталітаризму. При чому, "тоталітаризму" не як метфори, а як реальної політичної моделі. Бо основа тоталітаризму не в формі організації державної влади. Це – деталі. Основа в ідеї, що держава може визначати, як жити людям у дрібницях. Що їсти. Де мешкати. У що і як вірити і так далі.
Звісно, феномен російського медіа-неототалітаризму ще потребує дослідження, але його основні параметри вже кристалізувалися.
В першу чергу, це негативна ідеологія. Вони вже не прагнуть до перебудови світу на комуністичних засадах, а просто відкидають все західне у плані ідей (але не відкидаючи форму та технічні досягнення).
Роль "хунвейбінів" режиму виконують слухняні медіа, що постійно "накручують" громадян. Держава приділяє велику увагу релігійним питанням та намагається використовувати релігію як інструмент політичного впливу, що протиставляє неототалітаризм "класичному модерному" тоталітаризму Німеччини або СРСР Сталіна.
Читайте також: ЗМІ назвали ім'я політика, через якого США налагоджуватимуть стосунки з Кремлем
Найголовніше. Це все треба досліджувати, а дослідження – поширювати в світі, де ще продовжують жити мріями вчорашнього дня, та прогавили народження нового "Левіафана" із старих політичних форм.
Автор: Петро Олещук