Про це заявив заступник Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець на засіданні постійно діючого штабу з питань організації медичного забезпечення за умов надзвичайних ситуацій, інформує прес-служба МОЗ України.

Наша держава зараз отримує багато пропозицій від інших країн, які заявляють про готовність взяти на лікування людей, що постраждали внаслідок військового конфлікту на сході України. І цим треба якомога ефективніше скористатися.


Усі відомства мають сформувати списки пацієнтів, які потребують лікування за кордоном. І тут головне не забути про тих військових, які вже пройшли лікування в госпіталі, комісовані та знаходяться вдома. Вони не повинні бути залишені наодинці зі своїми проблемами, – наголосив Василь Лазоришинець.

Щоправда, учасники засідання визнали: відправити поранених у зоні АТО на лікування за кордон непросто. Медики стикаються з низкою організаційних проблем. Зокрема, виникають питання з юридичним оформленням документів для виїзду в іншу країну. Також трапляються випадки, коли навіть значні кошти та лікування за кордоном не дають ефективного результату.

До слова, сьогодні свою діяльність розпочала робоча група спільного центру з контролю та координації питань щодо припинення вогню та поетапної стабілізації лінії розмежування сторін.