Вергелі отримав схвалення від членів комітету Європарламенту із закордонних справ після того, як запевнив, що не залежить від прем'єрміністра Віктора Орбана. Про це він повідомив у відповідях на додаткові запитання євродепутатів, пише politico.

Читайте також: Влада Угорщини заявила про збитки через санкції проти Росії

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн вже затвердила його кандидатуру та доручила, серед іншого, підтримувати українські реформи.

Які обов’язки єврокомісара з питань політики сусідства та розширення?Здійснює нагляд за процесом приєднання майбутніх нових держав-членів та контролює відносини з країнами, що межують з ЄС.

Раніше Вергелі пообіцяв у випадку затвердження його як єврокомісара з питань політики сусідства та розширення підтримувати Україну та захищати її від російської агресії. Про це він заявив на слуханнях в комітеті Європарламенту із закордонних справ.

Що стосується України, то у нас є особлива відповідальність перед цією країною. Ми повинні допомогти їм відновити їхній суверенітет над всією територією і ми будемо підтримувати їх,
– сказав Вергелі.

Чому кандидатура Вергелі викликала сумнів?Напередодні депутати Європарламенту, зокрема представники групи соціалістів і демократів, відмовилися погодити його кандидатуру. Європарламентарі були стурбовані впливом на нього угорського уряду, який тісно контактує з Москвою.

Що відомо про кандидатів до Європарламенту від Угорщини?

Перший угорський кандидат Ласло Трочані не пройшов процес відбору в комітеті Європарламенту. Його вважали соратником прем’єрміністра Угорщини Віктора Орбана, який повністю відкидає міграційну політику ЄС, а його уряд ухвалив кілька суперечливих, на думку ЄС, законів. Депутати Європарламенту також не схвалювали його "зв'язків з Росією".

Замість нього Угорщина запропонувала дипломата Олівера Вергелі, який має досвід роботи в Брюсселі, а також наразі очолює угорське представництво в ЄС.

Цікаво! Угорщина була останньою країною, у якої не було затверджено кандидата в нову Єврокомісію.

На 27 листопада заплановане затвердження складу Європейського парламенту. Та інституція все ще очікує інформацію щодо відмови Великої Британії у призначенні свого єврокомісара.