Про це у своєму стрімі розказав військовий експерт Олег Жданов, інформує 24 Канал, зазначивши, що, ймовірно, найманців згодом можуть відправити в Африку. Водночас аналітики Інституту вивчення війни не бачать візуальних свідчень, щоби бійці ПВК "Вагнера" виходили з Білорусі.

Дивіться також Де найближчим часом може бути застосований "Вагнер": політолог назвав країну

"Тим паче Нігер попросив військової допомоги саме "Вагнера". Адже розуміє, що найближчим часом, напевно, доведеться їм повоювати. Особливо, ймовірно заколотникам чи путчистам, які зробили державний переворот, доведеться зіштовхнутися з Іноземним легіоном Франції", – сказав Жданов.

Адже від військового перевороту в Нігері найбільше постраждала саме ця країна. Тому вона може бути локомотивом щодо організації військової інтервенції для відновлення конституційного ладу в Нігері.

Що відбувається в Нігері


У країні 26 липня відбувся державний переворот. Солдати президентської гвардії заблокували резиденцію президента Мохамеда Базума та взяли його в заручники. Військові заявили про його усунення від влади. Військовослужбовці Нігеру звернулися за допомогою до ПВК "Вагнера". Один із ватажків заколотників навіть їздив у Малі та зустрічався із вагнерівцями.

Куди дінуться вагнерівці з Білорусі: дивіться відео

"Фінанси розбрату"

Військовий експерт додав, що згідно з інформацією джерел BBC, саме фінансові питання перебування у Білорусі й посварили вагнерівців та Алєксандра Лукашенка.

Куратори ПВК "Вагнера" переводять найманців у Краснодарський край – Воронезьку та Ростовську область. За даними західної розвідки, цей етап перекидання вагнерівців почнуть приблизно з 13 серпня. Це можуть бути колони по 500 – 600 людей.

"Раніше мовилося, що відправляють у відпустки й кажуть: "Тримайте зв'язок. Буде завдання, робота – будемо викликати". Для того, щоби розосередити й не шокувати колонами автобусів, вантажівок, які йдуть по території Росії", – зауважив Олег Жданов.

Вагнерівці в Білорусі

  • ПВК "Вагнера" у Білорусі розмістили після недозаколоту Євгенія Пригожина. Бійці мають свій табір у Могильовській області. У країні найманці проводили навчання з білоруською армією.
  • Вагнерівці могли почати виходити з Білорусі. Аналітики Інституту вивчення війни припускають, що домовленості між Владіміром Путіним та Євгенієм Пригожиним порушені.
  • Інсайдери ISW припустили, що Лукашенко відмовився фінансувати найманців, коли зрозумів, що Росія не буде платити за них. А він, схоже, цього очікував.