Так, згідно з даними, отриманими вченими з Університету Вірджинії (США), зморшки на обличчі, які чітко виникають після 30 років, можуть свідчити про можливе неалкогольне ожиріння печінки (жировий гепатоз).

Читайте також: Як позбутись зморшок на обличчі

Дослідники встановили, що накопичення жиру в печінці асоціюється з дефіцитом білка ламіна. Його дефіцит обумовлює і зменшення пружності шкіри, прискорене старіння і зморшкуватість.

Спосіб заповнювати нестачу ламіна ще не придумали, вчені лише тестують поки експериментальні технології на тваринах. Але для кращого захисту печінки й поліпшення її функцій фахівці радять включати в раціон харчування яблука, авокадо і грейпфрути.

Також вчені отримали дані, що зморшки на обличчі можуть сигналити про розвиток серцево-судинних порушень.

20-річне дослідження вчених у Франції показало, зокрема, що з підвищеним ризиком смерті від серцево-судинних захворювань пов'язана поява глибоких горизонтальних зморшок на лобі.

Автори цієї роботи відзначають, що кровоносні судини чола через невеликий розмір є особливо чутливими до утворення бляшок, й сильно виражені зморшки на лобі виникають через атеросклероз.

Атеросклероз – що це?
Судинне захворювання, при якому на внутрішніх стінках артерій відкладаються холестеринові бляшки. Через атеросклероз значно підвищується ризик інфаркту або інсульту.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.