Відповідний захід покликаний запобігти повторенню кризового сценарію, при якому урядам довелося рятувати фінансові інститути від банкрутства за допомогою коштів платників податків, а також стабілізувати фондові майданчики, нівелювавши ринкову волатильність, передає Reuters.

Документ передбачає створення з 2016 р. додаткового капітального буфера, що коливатиметься від 1% до 2,5% від обсягу банківських активів, понад мінімуму в 7%, затвердженого торік для всіх банків. Як очікується, запропонована ініціатива торкнеться провідні світові фінансові організації, що представляють важливість для глобальної фінансової системи (Global Strategically Important Financial Institution; G-SIFI), зокрема, американські Goldman Sachs і J.P.Мorgan Chase, британський HSBC, а також німецький Deutsche Bank.

Крім того, пакет нових заходів передбачає розробку спеціальних антикризових планів для кожного великого банку, а також більш інтенсивний моніторинг їх фінансового стану. Рада з фінансової стабільності (Financial Stability Board) G20 вже розробила критерії, за якими буде визначатися необхідність збільшення капіталу того чи іншого банку.