Якщо Росія зважиться на відкритий наступ і задіє усю свою військову потугу, в України, судячи з усього, не буде жодних шансів. Це зумовлене тим, що РФ має занадто значну військову перевагу над Україною, пише німецький політолог Андреас Умланд у статті для Focus.
Читайте також: США не спішать надавати зброю, бо мають застереження щодо України, – екс-глава СБУ
І хоч західні держави в разі війни між Росією та Україною будуть активно підтримувати Київ, ні НАТО, ні Європейський союз участі в конфлікті не братимуть, зауважує експерт.
Ці організації, судячи з усього, не зможуть запобігти розвалу України. Слід побоюватися того, що до сьогоднішнього дня ще немає навіть адекватних кризових планів на випадок подібної ескалації, хоча її політичний, економічний і соціальний вплив на деякі країни-члени НАТО і Євросоюзу буде досить значним,
– прогнозує автор статті.
Одним із поштовхів до розгортання військових дій між Україною та РФ може стати провал проекту із будівництва Керченського мосту у протоці, розташованій між Азовським і Чорним морем, припускає Умланд.
Кримський проект є надважливим для легітимації путінської системи, тому, якщо Керченський міст не вдасться добудувати, або ж він просто рухне через складні геологічну умови, Путін може прийняти рішення про створення наземного коридору з Росії до Криму, який буде проходити по материковій частині України. Київ на це не погодиться, що і може спровокувати велику війну проти України, метою якої буде захоплення Росією наземного шляху вздовж північного узбережжя Азовського моря до Криму, пояснює аналітик.
Читайте також: Миротворчі плани Путіна: експерт пояснив, як перемогти Росію на Донбасі
"В результаті військових дій може виникнути велика хвиля біженців з України та інших східноєвропейських держав до Європейського союзу. Можуть з'явитися й інші надрегіональні загрози в області безпеки, про які, схоже, ні в Західній, ні в Східній Європі ніхто серйозно не замислюється", – йдеться у публікації.
З огляду на ці прогнози, було б доречним вже сьогодні попередити Росію, уклавши переконливу багатосторонню угоду про взаємодопомогу між державами Центральної та Східної Європи з можливим приєднанням до неготових до співпраці партнерів із Заходу. Новий альянс зможе орієнтуватися на приклад багатостороннього співробітництва в галузі безпеки на Південному Кавказі, зазначає німецький політолог.
Такого роду пакт, зрозуміло, може не стати еквівалентом НАТО і Євросоюзу, або їх можливого розширення із залученням України, Грузії і Молдови, однак він був би набагато потужнішим противником для Кремля, ніж країни Центральної та Східної Європи окремо, вважає Умланд.
Читайте також: Оборонна сфера і корупція: експерт пояснив, як Україні збільшити шанси на перемогу у війні з РФ