Речник ПЦУ архієпископ Євстратій Зоря повідомив, що рішення Помісного Собору не можуть бути оскаржені у будь-якому світському суді. Це було б порушенням норми про розділення Церкви і держави.

До теми Намагання Філарета провалилися

Що треба знати про рішення суду

У реєстрі судових рішень мовиться, що рішення про ліквідацію УПЦ КП "ухвалене статутними органами релігійного об’єднання у межах своїх повноважень". Тому воно є лише внутрішньою діяльністю релігійної організації. Органи держвлади туди не можуть втручатись.

Верховний Суд показав, що протягом двох років Почесний Патріарх намагався спонукати державу втрутитися у церковні справи – зробити саме те, від чого Церква страждала у радянські часи,
– написав Зоря.

Речник ще раз звернув увагу на те, що суд не може давати оцінки рішенням статутних органів релігійних організацій. Він зазначив, що задоволений ухвалою суду.

Що цьому передувало

  • У 2019 році патріарх Філарет заявив про відновлення УПЦ КП, яку ліквідували напередодні Об'єднавчого собору у грудні 2018 року.
  • Річ у тім, що Філарет не погоджувався з уставами ПЦУ та звинувачував митрополита Епіфанія у порушенні домовленостей. Нібито під час собору домовились, що новоствореною церквою керуватиме Філарет, а Епіфаній лише представлятиме її за кордоном.
  • Філарет звернувся до Верховного Суду у серпні 2020 року. Він вимагав визнати рішення про ліквідацію недійсним, а також повернути йому все майно, яке перейшло від УПЦ КП до ПЦУ.

Детальніше ПЦУ – 2 роки: як створювали Православну церкву України та скандали довкола