У річницю виходу з "Азовсталі" мама полоненого захисника розповіла про рятувальну операцію під час окупації міста. Її спільно провели ГУР та полк "Азов", передає 24 Канал.
Дивіться також Коли про смерть доводиться молитися: історії матерів, які були в Маріуполі після початку війни
"Ця операція дуже багато означала"
Матір полоненого оборонця "Азовсталі" Наталія Кравцова розповіла, що ця операція була безпрецедентною. У рамках спецзавдання до окупованого міста мали доставити вертольотами боєкомплекти, засоби зв'язку, медикаменти та продукти.
Як зазначила Кравцова, також вертольотами до оточеного ворогом Маріуполя доставили 72 бійців, які відразу вступили в бій з ворогом.
Наталія Кравцова розповіла про вертолітну операцію: дивіться відео
І для тих людей, які були у Маріуполі на той момент, ті вертольоти привезли не лише боєкомплект та необхідні речі. Вони привезли надію, що Маріупольський гарнізон не покинули і не забули,
– каже мати полоненого захисника.
Вона додала, що ця операція справді багато означала для тих людей, які залишились на "Азовсталі". За її словами, це тривало лише 10 днів.
Що відомо про повернення захисників "Азовсталі" з полону
- Україні вдалося звільнити Євгена Чуднецова з позивним "Чудик" – вперше військовий потрапив у російський полон ще на початку 2014 року, але ситуація повторилася знову під час повномасштабного вторгнення.
- Крім того, у березні з російського полону вдалося повернути пастора церкви "Добрих змін" з Маріуполя. Анатолій Волошин пройшов "Азовсталь", яку кілька місяців бомбили росіяни, і довгий час побратими вважали його загиблим. Під час оборони Маріуполя чоловік був тяжко поранений.
- Також нагадаємо, що у лютому Україні вдалося провести ще один масштабний обмін полоненими. Серед сотні звільнених військових 63 – захисники "Азовсталі". Також вдалося повернути одного цивільного – заступника мера окупованого Енергодара.