"Вибори" в Росії ніколи не були пов'язані з демократичною процедурою. Перемога Путіна у першому турі може надати йому право вважати, що війна з Україною користується повною підтримкою росіян.

Дивіться також Людей було багато: що показала акція проти Путіна о 12 годині дня

Що очікує на Росію

Аналітики CNN відзначають, що серед тих, хто слідкує за Росією, увага зосереджена на кількох важливих питаннях. По-перше, якщо голосування на цих виборах дійсно є “референдумом” щодо розв’язаної Росією війни проти України, то чи це надає диктатору свободу дій?

У цьому питанні у Путіна, схоже, є простір для маневру. Російський президент демонструє впевненість у розвитку подій на полі бою. А в умовах, коли Захід зволікає з наданням допомоги Україні – особливо в Конгресі США, де, як і раніше, затримується ухвалення найважливішого пакета допомоги Києву, – результати виборів дають йому більше риторичних аргументів,
– підкреслили у виданні.

Водночас на Заході вважають, що поступове просування російської армії на сході України завдало жахливих втрат для окупантів. Ймовірно, Путіну та російському військовому керівництву доведеться оголосити початок нової мобілізації для нових м'ясних штурмів.

Найімовірнішим вважають, що незабаром російський диктатор буде змушений зробити потенційно непопулярний крок – ще один великий призов.

Друге питання, яке виникає в Росії, стосується продовження репресій проти внутрішньої опозиції, точніше, того, що від неї залишилося.

"Війна завжди непередбачувана. І якими б не були зусилля Путіна повернути ситуацію на свою користь, довгострокові проблеми Росії – демографічний спад, ціна війни і санкцій, а також притаманна крихкість єдиноначальності – навряд чи зникнуть до того, як Путін буде балотуватися на шостий термін", – резюмували у CNN.

"Вибори" в Росії: останні новини

  • Російські посадовці повідомили, що участь на так званих виборах президента Росії у 2024 році стала рекордною в новітній історії держави-агресорки. Зазначається, що вона склала 77,44%.
  • У день "виборів" люди, які виступають проти путінського режиму, прийшли на виборчі дільниці одночасно – опівдні 17 березня. Російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко розповів, що у Росії влада намагалася припинити акцію. Ширилася інформація, що тих людей, які прийшли на виборчі дільниці о 12:00, будуть переслідувати згідно із законом.
  • Хакери змогли зламати пошту виборчого штабу кандидата в президента Росії Владіслава Даванкова на тимчасово окупованих територіях. Там знайшли чимало цікавої інформації, зокрема й завчасно підготовлені методички, як треба відповідати на питання на виборчих дільницях.