Наразі ця територія у Бердянську перекрита. Про це 24 Каналу розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

До теми В окупованому Бердянську також гучно: вибухи чує все місто

"У Бердянську є два прильоти. По підприємству "ПівденГідроМаш". Одразу бачили темний дим, який підіймався. Наразі ця територія перекрита. Там системно та щільно базувались російські військові. Дійсно, працювала у районі Бердянська ППО, намагалась щось збити. Нічого не збила", – підкреслив він.

Наслідки прильотів

Петро Андрющенко зазначив, що зараз росіяни намагаються владнати наслідки двох прильотів і досі не відкрили цю територію. Транспорт досі не курсує на цій території.

Прильоти були дуже потужні. Наразі очікують інформацію про ліквідованих окупантів. Крім того, на цьому підприємстві також була розміщена ворожа техніка.

На цьому єдиному військово-логістичному російському хабі вони просто знахабніли. Не соромлячись, вони роблять нові, поновили старі склади, не озираючись на те, що раптом може "забавовнити". Вони настільки звикли, що "бавовнить" вглиб Росії, що потрібно трохи навести шуму там,
– сказав посадовець.

Бердянськ розташований дуже близько до лінії фронту. Це єдиний військово-логістичний хаб на відстані 90 кілометрів від Маріуполя вздовж Азовського моря. З одного боку, у Бердянську загарбникам набагато складніше розміщувати свої ресурси, аніж у Маріуполі.

"Але Бердянський порт і минулого року використовувався систематично. Була інформація про те, що заходили невеликі судна безпосередньо в Бердянський порт, які завозили боєкомплекти. У Маріуполі цього ще немає. Сподіваюсь, що так ми відкрили квітневий сезон "бавовни" на окупованих територіях, і це спростить спротив насамперед нашим захисникам на лінії фронту", – пояснив радник мера.

Проблеми з ППО у росіян

Радник міського голови Маріуполя зауважив, що протиповітряна оборона росіян, зокрема, у Бердянському та Маріупольському районах, має певні проблеми. Це перша лінія оборони, яка мала б захищати територію Росії. Адже коли українські бійці завдають ударів по військових об’єктах на території країни-агресорки, то першими над перехопленням починають працювати окупанти, наприклад, у Бердянську.

"Бавовна", яка сьогодні відбулася, доводить, що може це прогалина протиповітряної оборони, яка закриває міста, що перебувають в окупації. Будемо сподіватись, що так воно і є,
– сказав Андрющенко.

Якщо мовиться про завдання ударів у напрямку Таганрога чи Ростова-на-Дону, то окупанти системно підіймають літаки для перехоплення українських безпілотників.

"Бавовна" на окупованих територіях: останнє

  • У тимчасово окупованому Криму вже двічі від ранку 15 квітня оголошували повітряну тривогу. Окупанти бідкаються на ракетну небезпеку та підняли у небо авіацію. Традиційно під час повітряної тривоги закрили для проїзду Кримський міст. Також у телеграм-каналах повідомляли, що біля переправи нібито окупанти знову встановили так звану "димову завісу". Російські пропагандисти писали про вибухи в центрі Севастополя, а також про "роботу ППО".
  • Україна 13 квітня вразила у тимчасово окупованому Луганську пункт управління російських загарбників. Речник Повітряних сил Ілля Євлаш наголосив, що українські захисники отримали від наших партнерів ракети типу SCALP та Storm Shadow. Саме ними Україні вдалось здійснити цю операцію. Був ліквідований особовий склад та техніка ворога.
  • Потужні вибухи пролунали в районі Луганського машинобудівного заводу. ЗСУ уразили ворожий пункту управління "Центр". На супутникових знімках від 14 квітня помітно, що внаслідок вибухів постраждала щонайменше одна будівля.