Військовий експерт Владислав Селезньов сказав 24 Каналу, що у лютому – березні 2022 року мешканці Бєлгородської області аплодували, коли росіяни буквально вщент розносили наш незламний Харків. Нині ж війна завітала на вулиці населених пунктів європейської частини Росії.
Читайте також Росіяни наступають на Харківщині та підійшли під Вовчанськ: як змінилася лінія фронту за тиждень
"Бавовна" є і буде
Так само війна час від часу нагадує про себе у вигляді "бавовни", які трапляються на військових об'єктах, підприємствах нафтопереробного комплексу Росії.
Тому що це про справедливість. Зараз починає працювати відома теза: "Хто посіє вітер, той пожне бурю". Українські сили оборони, реалізуючи стратегію асиметричних дій, намагаються максимально послабити бойовий потенціал путінської армії, саме тому "бавовна" є і буде на території Росії,
– наголосив військовий експерт.
Зокрема, українські сили стримують просування ворога на Харківському напрямку в районі Вовчанська.
На тій ділянці відсутня електрика та відповідно зв'язок, тому не варто звідти чекати оперативної інформації. Проте я дізнався від своїх друзів, які виходили в рамках евакуації з того регіону, що наша артилерія працює в режимі 24/7, буквально навалюючи вдосталь артилерійського металу на голову ворогів,
– підкреслив він.
Дві області під імовірною загрозою
"Росіяни мають розуміти, що наша діяльність спрямована не лише на ліквідацію особового складу безпосередньо на лінії бойового зіткнення, а й і на роботу по ворожих тилах. Набагато краще зруйнувати, зокрема, склад з артилерійськими боєприпасами ворожої армії, ніж ці снаряди будуть летіти в наш бік", – зауважив військовий експерт.
Крім того, динаміка на полі бою має тенденцію до загострення. Імовірно, за словами Селезньова, що найближчим часом може відбутися серйозне пожвавлення ситуації в прикордонні – у Сумській області. Вже зараз ворог запускає туди свої ДРГ, обстрілює з мінометів та артилерії. Така ж загроза існує на території Чернігівської області.
"Ворог намагається максимально роздмухати ситуацію на всіх ділянках фронт, щоб наш Генеральний штаб не знав, куди саме спрямовувати ключові стратегічні ресурси армії, і точно не спрямовував їх туди, де зараз найбільш важко ЗСУ. Зокрема, у район Часова Яру та на Покровський напрямок. Важко прогнозувати, які дії вчинить противник. Як бачимо, він кидається в пекло війни, звідки у нього буде лише один вихід – "ногами вперед", – наголосив Владислав Селезньов.
Що відбувається в Росії
- В Бєлгороді вдень 12 травня обвалився під'їзд багатоповерхівки, через що загинуло 15 людей. Росіяни заявили, що це нібито результат атаки України, однак в РНБО це спростували. Очільник ЦПД Андрій Коваленко зазначив, що будинок в російському Бєлгороді "схоже, підірвали". За його словами, на відео з камер не помітно об'єктів, що падають, тому звинувачення противника в обстрілі українських сил "не відповідають дійсності".
- Крім того, команда розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT) дійшла висновку, що по будинку в Бєлгороді було завдано удару російським боєприпасом. Про це свідчити напрямок прильоту – з північного сходу. Також розслідувачі припускають, що це була зенітна керована ракета від російського комплексу ППО, або позаштатний сход ФАБ із УМПК.
- В Бєлгородській області 13 травня також було неспокійно. В селищі Разумне поруч з житловими будинками впали російські авіабомби. Місцева влада провела евакуацію найближчих будинків, щоб мати можливість знищити боєприпас. При цьому губернатор Бєлгородської області Вячєслав Гладков підтвердив падіння ФАБ, проте назвав ці бомби "вибухонебезпечними предметами".
- Водночас 13 травня українські дрони атакували нафтобазу та електропідстанції в Липецькій та Бєлгородській області. Джерела в СБУ повідомили, що українські дрони відпрацювали по нафтобазі "Осколнафтопостачання" біля населеного пункту Старий Оскол та по підстанції "Єлецька" потужністю 500 кіловатів.