У компанії також пояснили, що про аварійні виключення повідомити заздалегідь неможливо. Речниця "Львівобленерго" Галина Петрушка розповіла в ефірі "Першого Західного", що у Львові 25 січня вперше вимикали світло у низці будинків, які на лінії з критичною інфраструктурою, інформує 24 Канал.
Читайте також Усе за правилами: у Києві мешканці багатоповерхівки оригінально вирішили проблему зі світлом
Чи будуть у Львівській області діяти нові графіки відключень
Галина Петрушка пояснила, що в компанії наразі не працюють за новими графіками.
Тому що цей графік, який зараз є, який запроваджений у грудні – він оптимальний. Якщо будуть давати ліміти менше, ніж половина (потреб споживачів – 24 Канал) – це буде дійсно дуже погано,
– пояснила речниця "Львівобленерго".
За її словами, зараз компанія вимикає одночасно дві черги – це якраз цих 50%. Якщо ж електрики даватимуть менше – доведеться виключати третю чергу. Проте речниця сподівається, що до цього не дійде. Однак вона запевнила, що:
- сенсу змінювати графіки немає;
- якщо відбувається така ситуація, що треба додатково знімати потужність і Укренерго дає розпорядження вводити аварійні відімкнення, тому ми змушені їх запроваджувати;
- аварійні відімкнення – це не "забаганка", це крайній захід, щоб утримати енергосистему в цілісності й щоб не було аварійних ситуацій. Адже, якщо вони трапляться, то без світла будуть всі.
"Тому ми змушені залишатись в такій реальності, коли можуть діяти й графіки, й аварійні відімкнення. По декілька годин можемо залишатись без світла", – заявила Галина Петрушка.
У Львові вимикали світло в будинках на лінії з критичною інфраструктурою
Ми буквально сьогодні (25 січня – 24 Канал) внесли велику кількість наших споживачів, яких не вимикали. Тобто нам вдалось їх від'єднати від ліній, які живлять критичну інфраструктуру,
– розповіла речниця "Львівобленерго".
Вона пояснила, що день видався складним для їхнього колцентру, адже люди ніколи не мали вимкнень і зіткнулись з цим вперше.
У компанії пояснили, що кожного дня працюють, щоб знайти схеми та від'єднати ті чи інші будинки від критичної інфраструктури. Окрім того, Галина Петрушка розповіла, що у них великий відсоток скарг від людей, що, мовляв, світло в сусіда є, а в них немає.
Якщо по тому чи іншому об'єкту ми можемо відімкнути й перемкнути на іншу лінію, то ми це робимо. От зараз буквально сьогодні зранку (25 січня – 24 Канал) було оновлення – багато нових об'єктів тепер будуть вимикатись і далі в цьому напрямку працюємо,
– заявила речниця.
Пояснила, що чим більше буде будинків у графіках погодинних відключень, тим менше навантаження буде на інші будинки. Це пов'язано з тим, що Укренерго дає ліміти, в які потрібно складатись.
Відключення світла в Україні: коротко
- 26 січня Росія знову атакували об'єкти критичної інфраструктури в Україні. Це вже 13 удар ракетами та 15 атака дронами по енергосистемі України.
- За даним Укренерго, росіяни влучили та пошкодили обладнання у південному, центральному, південно-західному регіонах. У Дніпровській області на одному з енергооб'єктів ворог знищив основне високовольтне обладнання.
- Саме тому орієнтовно о 13:36 26 січня на території всієї країни застосували графіки аварійних вимкнень. Згодом подекуди їх скасували, та важкою залишається ситуація на Одещині.
- Станом на 27 січня ліміти вже дозволили застосувати графіки стабілізаційних відключень у Києві, Київській та Дніпропетровській областях, де була важка ситуація.