Політолог, керівник Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко розповів 24 Каналу, що Китаю вигідно взяти участь у саміті миру, адже це б показало його авторитет. Тимчасом для України ця конференція стане потужним кроком щодо світової підтримки.
Дивіться також Сі Цзіньпін показав Путіну, хто справжній лідер: як Китай користується Росією
"Ляпас" Китаю від Росії
За основу обговорень на саміті планують покласти мирний план Володимира Зеленського. Росіяни ж заявили, що якщо їм прийде запрошення взяти участь у саміті, вони відмовляться, бо не хочуть сідати за стіл переговорів на умовах України. За словами Чаленка, ми вже бачили неофіційну позицію Китаю щодо прийняття участі в саміті Росії.
Дуже добре, що Кремль зараз дав свою позицію, що навіть якщо запросять, вони не приїдуть. Пекін розуміє, що йому дали "ляпаса" з боку Кремля. Що б зараз не робив Сі Цзіньпін та його оточення, щоб "відбілити" Росію, сам Кремль цього не хоче,
– зауважив політолог.
Важливість участі Китаю
На думку Чаленка, для Китаю було б логічніше взяти участь у саміті миру.
З одного боку це б показало, що він не стає на сторону країни-агресора, а з іншого показало б його дальшу координацію, наприклад, серед країн Глобального Півдня, які теж масово візьмуть участь у відповідному миротворчому заході,
– зазначив політолог.
Результат для України
Саміт миру, за словами Чаленка, зможе сформувати необхідні рамки, які будуть не просто ініційовані Україною, а за ними будуть стояти десятки, а може й сотні країн. Це буде сигналом для Москви, що якщо йти на перемовини, то є конкретні межі, засновані на міжнародному праві. Росії не вдасться проштовхнути свій реваншизм та бажання зупинитися прямо зараз.
"Якщо і завершувати цю війну, то зі зрозумілим, цивілізованим наслідком для всього світового порядку. В цій війні зараз залучено десятки країн, тому від її результату залежатиме подальше наше буття на планеті", – додав політолог.
Китай та Росія: останні новини
- У 2023 році торгівля між Китаєм та Росією сягнула рекордних 240 мільярдів доларів. Китай постачав до Росії абсолютно все: від одягу до машин, а Росія збільшила експорт своїх нафтопродуктів.
- Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив, що Пекін хоче бачити Росію на міжнародній конференції миру. Про це він заявив після зустрічі з главою МЗС Росії Сєргєєм Лавровим.
- Речник МЗС Китаю заявив, що Пекін прагне мирної політичної регуляції війни між Росією та Україною. Також він додав, що Китай ніколи не передавав ні одній з воюючих сторін зброю та військове обладнання.