Насамперед Піднебесній вигідна співпраця зі США, водночас Росією вона тільки користується. Детальніше 24 Каналу розповів російський опозиціонер, письменник, публіцист, громадський діяч Ростислав Мурзагулов.

Радимо прочитати Землетрус замість війни․ Як катастрофа на Тайвані вплинула на найбільших виробників чипів

Китай дочекався поки Росія потрапить в капкан

Російський опозиціонер зазначив, що Китай взаємодіє одразу з усіма країнами. Проте основним його партнером є Америка, без якої Пекін не зможе належно торгувати. Окрім цього, між країнами присутні широкі культурні зв'язки та велика міграція.

Тому казати, що Росія для Китаю є пріоритетом буде неправдою. Пекін цинічно користується ситуацією, в яку Путін сам себе загнав. Китай викачує з Росії все, що може,
– наголосив Мурзагулов.

При цьому Піднебесна може з'їздити в Москву й про щось домовитися, поїхати в Європу та розіграти вигідну для себе пропозицію. Навіть коли Сі Цзіньпін востаннє спілкувався з Владіміром Путіним, було видно "хто тут тато".

Тому Путіну не варто очікувати якоїсь великої дружби, що Сі кинеться його захищати, коли світ вирішить остаточно скинути диктатора,
– підкреслив Ростислав Мурзагулов.

Китаю потрібна стабільність на своїх кордонах та російські ресурси. Путін жалівся, що "підступний Захід" викачає з Росії всі запаси. План реалізувався, але вчинив так "підступний Схід", дочекавшись поки Кремль залізе в капкан.

Відносини Китаю та Росії: коротко

  • У вівторок, 9 квітня 2024 року, міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров зустрівся з главою МЗС Китаю Ван Ї. Посадовці обговорили зміцнення співпраці між країнами. Ван Ї привітав Путіна з "перемогою" на виборах та заявив про підтримку розвитку Росії під керівництвом російського диктатора. Обидва підкреслили важливість "дружніх відносин" між країнами.
  • Під час тієї ж зустрічі Ван Ї висловив підтримку проведенню міжнародної мирної конференції щодо ситуації в Україні з участю Росії. За словами глави МЗС Китаю, Пекін сподівається на швидке припинення вогню та завершення війни в Україні. Попри це, Пекін наполягає на тому, щоб участь у цьому заході взяла й Росія.
  • Торгівля між двома країнами сягнула рекордних 240 мільярдів доларів у 2023 році. Китай став постачальником всього, від одягу до машин і автомобілів, після відтоку західних виробників і численних санкцій. Водночас Росія збільшила експорт таких товарів, як вугілля та нафта, до Китаю.
  • Зазначимо, що Китай надав Росії супутникові зображення для військових цілей, а також мікроелектроніку та верстати для танків. Також підтримка Китаю включає оптику, паливо, яке буде використовуватися в ракетах, і розширення космічної співпраці.
  • Раніше Джо Байден та Сі Цзіньпін провели телефонну розмову та поговорили про війну в Україні. Коментуючи її, речник МЗС КНР Ван Веньбінь, сказав, що в російсько-українській війні не має бути "переможців і переможених".