Про це 24 Каналу відзначив експерт-міжнародник, кандидат політичних наук Богдан Ференс. Він пояснив справжню роль Росії для Китаю.
Дивіться також Світ втомився: чому насправді Росію не запросили на зустріч у Саудівській Аравії
Росія – маріонетка Китаю
Росія перебуває вже на межі терпіння світових політиків через свою неадекватність та провокації. Зокрема, вихід із зернової угоди ставить під загрозу продовольчу безпеку і Китай це визнає. Для нього це певна регіональна історія, яка має глобальні наслідки. Утім, змінити свою позицію щодо Росії він поки не може.
Тому що Росія наразі вбачається Китаєм, як ослаблений партнер за рахунок якого можна отримати для себе бонуси та зав'язати на собі Росію економічно, технологічно, фінансово,
– пояснив експерт-міжнародник.
Крім того, Китай вбачає в Росії своєрідний "таран" в розбіжностях між західними країнами та безпосередньо США. Конфлікт між цими країнами особливо за час війни значно зріс.
Богдан Ференс про відносини Китаю та Росії: дивитись відео
"Зараз Китай вбачає свою стратегію в контексті війни – це вичікувати, заявляти про свої наміри в позиціюванні, але не розривати відносини з державою-агресоркою", – додав Ференс.
Відносини Китаю та Росії: останні новини
- Китай продовжує відправляти товари подвійного значення, які путінська армія використовує проти України. Мовиться про озброєння. КНР отримує велику вигоду від війни в Україні.
- Росія та Китай продовжують посилювати економічні зв'язки. Обсяги торгівлі між державами сягнули найвищого рівня з лютого 2022 року.
- Військова співпраця між Росією та Китаєм посилюється. У липні значилося про спільні морські військові навчання двох країн в Японському морі. Росія проводить їх буцімто "з метою безпеки".