Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, передає прес-служба угорського уряду.

Читайте також: "Українська політика сягнула дна": Угорщина погрожує Києву скаргою у НАТО та США

"Угорщина виявляє зацікавленість у підтриманні добросусідських відносин з Україною та її бажання, щоб східний сусід став демократичною країною, яка поважає свої міжнародні зобов'язання, які стосуються і національних меншин, що мешкають на її кордоні, включно з угорською громадою", – зазначив Сійярто.

Дипломат наголосив, що Угорщина відкрита для консультацій, і тепер чекає кроки на зустріч з українського боку.

Угорщина очікує, що Україна, не тільки на словах, але й на вчинках, покаже, що вона не хоче погіршувати ситуацію, яка склалася між двома країнами, а хоче знайти її вирішення,
– підкреслив він.

За його словами, "Угорщина зробила зі свого боку все можливе".

Окрім того, Сійярто розповів що Угорщина допомагає Україні. Зокрема Будапешт інвестує у розвиток економіки, лікує поранених на Донбасі бійців, забезпечує безкоштовними поїздками дітей-переселенців, а також допомагає ліквідовувати наслідки повеней на Закарпатті.

Нагадаємо, нещодавно розгорівся скандал між Україною та Угорщиною після того, як стало відомо, що на Закарпатті українцям роздають угорські паспорти. Зокрема, у мережі з'явилось відео, як в угорському консульстві у місті Берегово місцеві отримують громадянство сусідньої держави та присягають на вірність їй.

4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Берегові Закарпатської області "персоною нон ґрата" (небажаною особою) та наголосила, що той повинен покинути територію України протягом 72 годин. У відповідь на це офіційний Будапешт, зі свого боку, заявив про вислання українського консула.

ЯК РОЗВИВАЮТЬСЯ ВЗАЄМИНИ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА УГОРЩИНОЮ: ХРОНІКА ПОДІЙ