Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін, пише "Європейська правди".

Читайте також: Скандал із угорськими паспортами: Клімкін зробив категоричну заяву щодо списку "Миротворця"

Міністр торкнувся питання мови викладання на зустрічі із представниками угорської меншини та головою Товариства угорців України, народним депутатом Василем Брензовичем. Раніше Клімкін розповідав про запланований візит до Ужгорода для участі у засіданні Товариства.

Так, голова МЗС наголосив, що освітнє законодавство і, зокрема, питання мови викладання не передбачає асиміляції угорської меншини.

Ніхто не хоче асиміляції, ніхто не хоче щоби угорці були "менш угорцями". Вони мають залишатися угорцями, але отримати додаткові шанси, які дає знання української мови, знання країни, в якій вони живуть,
– пояснив міністр.

При цьому міністр наголосив, що в освітньому питанні, як в питанні мови викладання, не може бути поступок.

"Дороги назад у нас немає, в тому числі щодо (мови – 24 канал) освіти", – сказав він.

За словами голови МЗС, значна частина предметів буде викладатись угорською, тому про повне переведення освіти на українську не йдеться.

Йдеться про краще викладання української мови, а також обмеженого кола предметів українознавчого напрямку,
– наголосив Клімкін.

Окрім цього, Клімкін прокоментував поширення твердження про "антиугорські кампанії" в Україні.

"Є міфологія щодо антиугорьких настроїв на українських каналах. Я пояснив, що це за визначенням не так", – зазначив міністр.

До слова, нещодавно міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що українська влада підтримує "кампанію ненависті", націлену на членів угорської національної спільноти.

Раніше Угорщина заявила, що вимагає від України відкласти реалізацію закону про освіту до 2023 року і внести зміни до нього. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що якщо українська влада відкине зауваження Будапешту, то Угорщина блокуватиме важливі для Києва зустрічі на рівні Європейського Союзу та НАТО.