Відведення частини військ Росії, атака на сайти: головне про загрозу вторгнення 15 лютого
Росія заявила про відведення частини своїх військ від наших кордонів. ОБСЄ застосувала інструментарій раннього запобігання конфліктів. Кілька сайтів та фінустанустанов зазнали атаки. Рада звернулась до ООН та інших міжнародних організацій через ескалацію агресії Росії. Більше про заяви, які лунали 15 лютого про можливий наступ Кремля, читайте далі.
Інформаційний простір України та світу наповнений тривожними новинами про можливе вторгнення Росії. Останню інформацію щодо цього читайте у матеріалі 24 каналу.
Цікаво Літня захисниця Маріуполя з автоматом у руках стала зіркою світових ЗМІ
Термінове звернення Байдена
Джерело: 24 канал
О 22:30 за київським часом президент США Джо Байден виступив з терміновим зверненням у прямому ефірі. Найголовніші тези американського лідера:
- США готові до будь-яких сценаріїв;
- Вашингтон сподівається на дипломатичне врегулювання, але не збирається поступатися основними принципами;
- США не є ворогом Росії;
- Біля українських кордонів перебуває 150 тисяч російських військових;
- Росія зазнає серйозних економічних та стратегічних втрат у випадку війни.
Друга світова війна була тою, в якій Росія брала участь з необхідності. Але якщо вона нападе на Україну, то це буде війна, в якій Росія братимеме участь за власним бажанням,
– заявив Байден.
Також американський президент наголосив, що світ не пробачить Росії нової війни.
Більше про звернення Байдена тут Байден виступив з терміновим зверненням щодо України: головні тези
Атака на сайти і банки
Джерело: 24 канал
Близько 17:00 15 лютого мобільні додатки "Приватбанку" й "Ощадбанку" призупинили свою роботу через Ddos-атаку. Згодом по черзі призупинили сайти Міноборони, ЗСУ та МВС.
У Центрі стратегічних комункацій заявили, що атака на фінустанови та сайти силових структур причетна Росія.
Сайт Міноборони припинив роботу / Скриншот
Згодом "впав" сайт ЗСУ / Скриншот
Сайт МВС також призупинив роботу / Скриншот
Згодом вдалося відновити роботу мобільних додатків "Приватбанку" та "Ощадбанку". Однак увечері засновник "Монобанку" Олег Гороховський заявив, що атакувати намагалися ще 3 фінустанови – "Монобанк", "А-банк" та "Альфа банк".
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що атаку почали і на Дію. Однак вона майже невідчутна для користувачів. Фахівці з Мінцифри протидіять атакам.
Зверніть увагу: усе про кібератаку 15 та 16 лютого на Україну – читайте у матеріалі 24 каналу.Кива втік з України і вертатися не буде
Джерело: телеграм Іллі Киви
Нардеп від проросійської партії "Опозиційна платформа – За життя" Ілля Кива на тлі російської загрози виїхав з України в Іспанію. Після закликів від голови Верховної Ради Руслана Стефанчука та президента Володимира Зеленського повернутися до роботу парламенті, Кива заявив, що не зробить цього. Мовляв, він вже "навоювався" у 2014 році, а ця війна – "не його".
У традиційній проросійській риториці нардеп заявив, що не вірить у загрозу Росії, а війна – "американська".
Росія проводить навчання в окупованому Криму
Джерело: міноборони Росії
Війська країни-агресорки проводять навчання на території. У російському міноборони цинічно заявили, що "відпрацьовують стратегію на випадок війни за окупований Крим".
Морська авіація під час проведення "навчання з оборони Кримського півострова, пунктів базування сил Чорноморського флоту та районів морської економічної діяльності від можливих військових загроз" відпрацювала пошук та знищення десантного загону кораблів умовного ворога.
Також до навчань залучили авіацію.
Більше про навчання в окупованому Криму Залучили морську авіацію, "Урагани" й "Гради": Росія відпрацьовує "захист" окупованого Криму
Переговори Шольца і Путіна
Джерело: 24 канал
Після зустрічі з Володимиром Зеленським 14 лютого, канцлер Німеччини Олаф Шольц відправиввся на переговори з Володимиром Путіним у Москву. Їхні переговори тривали понад 3 години, після чого вони вийшли на спільний брифінг.
Путін у традиційній манері звинуватив Захід у провокаціях, а Шольц наголосив на тому, що агресія матиме наслідки. Також очільник Кремля порівняв ситуацію на Донбасі з війною в Югославії й звинуватив НАТО в її розв'язанні.
Більше про зустріч Шольца і Путіна Україна, газ, "гарантії безпеки": Шольц та Путін завершили 3-годинні переговори
Росія оголосила про відведення частини військ
Джерело: 24 канал
Російські ЗМІ з посиланням на своє міноборони заявляють про відведення частини військ від українських кордонів, які були тут під приводом навчань.
Підрозділи Південного та Західного військових округів, які виконали завдання, вже розпочали завантаження на залізничний та автомобільний транспорт і сьогодні почнуть рух у свої військові гарнізони,
– повідомив офіційний представник міноборони Росії Ігор Конашенков.
Однак свої так звані навчання Росія не завершує. У них беруть участь всі військові округи, флоти та повітряно-десантні війська. На території Білорусі тривають спільні навчання "Союзна рішучість-2022". Також Росія продовжує навчання у Чорному морі на узбережжі окупованого нею Криму.
Та держава-агресорка повідомляє про завершення частини військових навчань. Така ситуація була і наприкінці січня. Тоді говорили, що війська та авіація Західного військового округу завершили планову перевірку боєготовності. Їх начебто повернули до місць базування.
Кремль відмовляється від переговорів по Віденському документу
Джерело: Интерфакс
Речниця російського МЗС Марія Захарова прокоментувала відмову Росії зустрічі ОБСЄ, яку ініціює Україна. За її словами, Кремль нібито "не веде жодної військової діяльності".
Крім того, Захарова цинічно згадала вимоги щодо роз'яснення навчань біля окупованого Криму.
Ми могли б залишити цей запит без розгляду, оскільки в ньому містяться неприйнятні формулювання про статус Криму. Водночас, підтверджуючи прихильність до відкритості у військовій області, повідомили, що жодної згаданої "незвичайної" діяльності Росія біля кордонів Україна не веде,
– заявила представниця МЗС Росії.
Також Захарова традиційно звинуватила в ескалації Україну. Нібито наша країна "хоче відвернути увагу від своїх дій на Донбасі".
Більше російських заяв тут Росія відмовилася від зустрічі щодо віденського документу в ОБСЄ
У Пентагоні кажуть про збільшення озброєння
Джерело: "Європейська правда"
Речник американського Пентагону Джон Кірбі заявив, що Росія навпаки продовжує стягувати війська до українського кордону. За його словами, держава-агресорка посилює свої війська:
- артилерією,
- протиповітряною та протиракетною обороною,
- десантними кораблями у Чорному морі,
- піхотою,
- логістикою та підтримкою.
Путін продовжує робити те, що ви очікуєте від людини, яка планує велику військову операцію, тобто підвищувати боєздатність і розширювати можливості своїх сил. Очевидно, що ми не хочемо такого результату, як і українці, і наші союзники по НАТО,
– наголосив Кірбі.
Однак речник Пентагону наголосив, що глава МЗС Росії Сергій Лавров дав зрозуміти, що все ще можна вирішити дипломатичним шляхом. На це США поки й сподіваються.
ОБСЄ застосувала інструментарій раннього попередження конфліктів
Джерело: МЗС України
Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що генсек ОБСЄ Хельга Шмідт ухвалила рішення застосувати інструментарій раннього попередження конфліктів.
Це означає, що генеральна секретарка адресувала усім главам делегацій держав-учасниць спеціальний лист, у якому привертається увага постійної ради ОБСЄ до зростання напруги та ризику ескалації ситуації,
– заявив Кулеба.
Міністр додав, що до подібного заходу в ОБСЄ вдавалися лише двічі, а цей випадок уже є третім. Вперше організація застосувала цей інструментарій під час подій у Нагірному Карабасі в 2012 році. Вдруге – під час захоплення Росією українських кораблів у 2018 році. Кулеба наголосив, що це серйозний дипломатичний крок для запобігання ескалації.
Зверніть увагу Нам вдалося стримати Росію, – Кулеба про загрозу нового вторгнення
Верховна Рада звернулася до ООН
Джерело: 24 канал
На засіданні 15 лютого 326 народних депутатів підтримали звернення Верховної Ради до міжнародних організацій через ескалацію безпекової ситуації Росією біля наших кордонів.
Парламент скерував своє звернення до ООН та низки інших організацій, зокрема:
- Європейського Парламенту;
- Парламентської Асамблеї Ради Європи;
- Парламентської Асамблеї ОБСЄ (Організація з безпеки і співробітництва в Європі);
- Парламентської Асамблеї НАТО (Північноатлантичний альянс);
- Парламентської Асамблеї ОЧЕС (Організації Чорноморського економічного співробітництва);
- урядів та парламентів іноземних держав.
У Верховній Раді переконані, що запропоновані міжнародним партнерам заходи сприятимуть консолідації міжнародно-правових зусиль та стримають агресію Росії.
Депутатам можуть заборонити покидати Україну
Джерело: телеграм-канал "Василевська"
Понад 20 народних депутатів покинули територію України і не повернулися до засідання Верховної Ради 15 лютого. Через це у парламенті підготували законопроєкт, який передбачатиме заборону для державних посадовців, чиновникам та політиків покидати територію України у випадку введення воєнного стану. Про це повідомила парламентарка від партії "Слуга народу" Ольга Смаглюк-Василевська.
Згідно з законопроєктом, який невдовзі внесуть на розгляд парламенту, у випадку воєнного стану територію країни не зможуть покинути:
- міністри;
- голови обласних та районних рад;
- державні службовці категорії "А";
- керівники центральних органів виконавчої влади, зокрема ті, які мають спеціальний статус;
- працівники Національного депозитарію;
- керівники підприємств, установ та організацій, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;
- керівники установ, які провадять діяльність, пов'язану із забезпеченням безпеки та стійкості критичної інфраструктури.
Варто зазначити, що серед тих депутатів, які зараз закордоном, найбільше представників проросійської політсили – ОПЗЖ. З України виїхали 12 нардепів від цієї партії.
Важливо! Збройні сили України готові дати відсіч ворогу будь-якої миті, адже ми під надійним захистом наших військових. Міжнародні партнери підтримують Україну і підготували пакет нищівних економічних санкцій проти Росії. Тому навіть якщо Кремль наважиться піти у наступ – він отримає достойну відсіч.Зберігаймо спокій, читаймо перевірені новини та віримо в ЗСУ!
Інші заяви через російську загрозу
- Сенат США підготував законопроєкт про негайні санкції проти Росії. Політики зазначили, що існуюча напруга може виснажити Україну та Європу.
- Рада Європи виступила із зверненням на підтримку України. Політики закликали держави-члени Євросоюзу подвоїти свої зусилля, щоб уникнути можливого збройного конфлікту.
- Визнання Путіним бойовиків означатиме напад на суверенітет України, – Франція.
- Велика Британія вирішила перевезти частину своїх дипломатів з Києва до Львова.
- Глава МВС Денис Монастирський припустив, що через загрозу Росії в нашій країні може зрости рівень злочинності. Саме тому правоохоронці працюватимуть у посиленому режимі, щоб запобігти мародерству.
- Представниця російського МЗС Марія Захарова відзначилася новою цинічною заявою. За її словами, 15 лютого нібито увійде в історію як день "провалу західної пропаганди війни".
- Три українські президенти – Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко підписали спільне звернення до країн-підписантів Будапештського меморандуму. У ньому політики закликали ці країни довести, що цей документ – не обман.
- У київському метрополітені пасажирів агітують вступати в територіальну оборону. У вагонах метро демонструють відповідні відео.
- Глава російського МЗС Сергій Лавров коментуючи відведення військ від українского кордону заявив, що це сталося не "на численні прохання" , а згідно нібито з їхнім планом.
- Єнс Столтенберг заяив, що поки що НАТО не бачить ознак деескалації на кордоні Україні та Росії. Крім того, він підкреслив, що про загрозу Росії говорять для того, щоб відвернути її.
- У столицях Латвії та Литви акція солідарності з Україною – в містах вивішують жовто-блакитні стяги. Потужні фото можна переглянути тут.
- Зеленський обговорив російську ескалацію з прем'єрами Японії та Італії.
Звернення Володимира Зеленського до українців через російську загрозу: дивіться відео