Як відзначали вихід Британії з ЄС у Британії

У Британії відзначати її вихід із ЄС почали ще удень 31 січня. Зокрема, у Лондоні перед будівлею Вестмінстерського абатства та Біг-Беном відбулися два протилежні заходи.

Зверніть увагу! Британія без ЄС: що зміниться після Brexit і які його наслідки

У першому випадку Brexit святкували ті, хто раділи з останніх годин членства Британії в ЄС. Вони активно розмахували державними прапорами, виспівували патріотичні пісні. Відчувався загальний настрій піднесення людей які асоціюють себе, насамперед із Британією, а потім вже – з Європою.


Прихильники Brexit

Дещо менший за розмірами захід відбувся з іншого боку майдану. Його учасниками були ті, хто сумують за розлученням з ЄС, і вважають цей день по-справжньому жалобним.


Британці, які не підтримують припинення членства країни в ЄС

Крім того, противники Євросоюзу спалили його прапор на Даунінг стріт, де розміщується резиденція британського прем’єра.

Brexit: у Лондоні спалили прапор ЄС – відео

Також хтось втоптав прапор Євросоюзу у багнюку.


Так дехто готується до Brexit у Британії

Вже після 21:00 за місцевим часом (23:00) за Києвом відбулися основні заходи. Зокрема, на Парламентській площі зібралися кілька сотень людей. Багато хто прийшов із британськими прапорами, дехто одягнув відповідний одяг. Усі перебували у святковому настрої. Людям тут роздавали значки з написом Happy Brexit Day. Також дехто прийшов із плакатами: "Ми захотіли – ми зробили", "Демократія – дорогоцінна", "Спасибі богу, нарешті вільні" і чомусь "Зрадників під варту" – без уточнення, яких саме. Водночас червоним, білим і блакитним кольорами засяяла ілюмінація на адміністративних будівлях.

Як Велика Британія готується до Brexit / Фото: соцмережі, 24 канал (Анастасія Манюхіна)

Як британці святкували вихід із ЄС: відео 24 каналу

Готувалися до Brexit не лише у великих містах.

Як зустрічали вихід Британії з ЄС у містечку Морлі: відео

Те, на що всі так чекали, сталося опівночі за центральноєвропейським часом або о 23:00 за британським. На резиденції британського прем'єра було спроектовано символічний годинник, який відраховував останні секунди. Тим часом, на одній зі скель біля Дувра на Ла-Манші, що з'єднує Велику Британію з континентальною Європою, спроєктували прощальні фрази всіма мовами країн Євросоюзу. І все… Британія вийшла з ЄС. Опісля британці заспівали державний гімн God Save The Queen ("Боже, бережи королеву"), а над Парламентською площею запустили феєрверк.

Як Британія виходила з ЄС: останні секунди – дивіться відео

До теми! Люблю тебе і чекатиму на тебе, – у ЄС написали листа Великобританії

Як британці пояснюють радість від Brexit та хто виступає проти

Більшість британців називає Brexit незалежністю. На переконання багатьох, Королівство тепер саме вирішуватиме, як торгувати та як захищати кордони. Крім того, тепер воно стане ще більш демократичним і самоврядним, пише BBC.

Зрозумійте нас правильно: ми – не проти людей з Європи. Ми – не ксенофоби, а вони є нашими друзями та союзниками. Ми – раді європейцям, які працюють тут і вносять свій внесок в розвиток країни. Слід згадати і про противників виходу з Європейського союзу – це наші друзі, наші громадяни,
– зауважив бізнесмен Тім Мартін.

Щоправда, радісні настрої щодо Brexit панують не в усій Британії. Зокрема, у Шотландії люди з сумом зустріли вихід Британії з Євросоюзу. Тут вважають, що це негативно вдарить по економіці цих країн. Водночас не є секретом, що шотландці вже давно задумуються над власною незалежністю, а з Brexit це зробити буде вкрай важче.

Як зустрічали Brexit у Шотландії: дивіться відео

Не схвалюють Brexit і у Північній Ірландії. Тут 56% населення голосували проти виходу. На думку багатьох, після Brexit країна продовжить жити за митними та торговельними правилами ЄС. Такими чином, це стане перешкодою для торгівлі з Великобританією. Також люди побоюються, що Північна Ірландія занадто віддалиться від решти країни. і звичайно ж ведуться гарячі суперечки про те, чи не призведе Brexit до референдуму щодо об'єднання всієї Ірландії.


Противники Brexit у Північній Ірландії

Цікаво! Не до побачення – прощавайте: Brexit на обкладинках британських медіа

Як зустрічали Brexit у Європі

Увечері 31 січня на будівлі Євросоюзу у Брюсселі спустили британський прапор. Це символізувало й остаточно завершило процес Brexit.

Що відомо про Brexit або вихід Британії з ЄС: коротко

Про намір вийти з Європейського союзу британці оголосили ще давно. І у 2016 році відбувся відповідний референдум. Відповідно до його результатів, 51,9% громадян підтримали ідею Brexit. Попередньо вихід країни з ЄС запланували на 29 березня 2019. Але після кількох провальних голосувань у британському парламенті процедуру щодо Brexit переносили.

Зауважимо, не всі на Туманному Альбіоні сприйняли ідею Brexit позитивно. Зокрема, у жовтні 2019-го відбулися масові протести проти виходу Британії з ЄС. А організатори заходів вимагали від прем'єр-міністра Бориса Джонсона провести повторний референдум. Доливає олії у вогонь і те, що Британія ще до того, як відбувся Brexit, втратила щонайменше 130 мільярдів фунтів стерлінгів або 170 мільярдів доларів.

Про перші зрушення щодо Brexit заговорили 12 грудня 2019 року. Тоді на позачергових парламентських виборах у Британії здобула перемогу Консервативна партія прем'єр-міністра країни Бориса Джонсона. Саме він й ініціював проведення дострокових парламентських виборів через постійні зволікання з виходом з Європейського Союзу. Джонсон пообіцяв, що у разі перемоги планує закінчити вихід Великобританії з ЄС до 1 січня 2020 року.

Вже у січні 2020 року угоду про вихід Великої Британії ратифікували обидві палати британського парламенту, а також королева Єлизавета ІІ та сам Борис Джонсон. А 29 числа ратифікацію відповідної угоди схвалив Європарламент. Рада ЄС остаточно схвалила вихід Британії вже через добу у четвер, 30 січня.

Цікаво! Brexit і безвіз між Україною та Великою Британією: що зміниться з 1 лютого