Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, фахівець з протиповітряної оборони Андрій Крамаров. За його словами, ракета дуже добре використовує різноманітні нерівності в ландшафті.

Дивіться також Під прицілом Кримський міст і Чорноморський флот: куди дістають ракети Storm Shadow

Чим складніший рельєф, тим краще для Storm Shadow

Він розповів, що ракета програмується на певний маршрут на землі перед вильотом. Після цього вона здійснює політ з можливістю коригування у повітрі. Вона має постійний супутниковий зв’язок з центром керування на землі, а також використовує низку іншим систем наведення, що допомагають уникати ворожих систем протиповітряної оборони.

Наприклад, система TERPROM дозволяє уникати систем ППО ворога: вона в польоті отримує дані радіолокаційного випромінювання радарів, що дозволяє маневрувати й обходити системи ППО,
– розповів Крамаров.

Андрій Крамаров про застосування ракет Storm Shadow

Військовий експерт зазначив, що для такої цілі, як Кримський міст, ракета Storm Shadow не зможе показати 100% ефективність. Річ у тім, що маршрут до мосту проходить через рівну поверхню Азовського моря.

Водночас для удару по військових об’єктах у Севастополі, вона підійде найкраще. Місто оточене Кримськими горами та різноманітними нерівностями рельєфу, які Storm Shadow добре використовує для уникнення систем ППО ворога.

Що відомо про ракети Storm Shadow

  • На початку травня Велика Британія офіційно повідомила, що ЗСУ отримали крилаті ракети великої дальності Storm Shadow. За різними даними, вони мають дальність від 250 до 500 кілометрів.
  • Міністр оборони Олексій Рєзніков заявив, що ракети продемонстрували 100% ефективність в ураженні ворожих цілей.
  • Росія вже неодноразово повідомляла про збиття цих ракет. У Британії такі заяви ставлять під сумнів, кажучи, що це може бути частиною інформаційної війни.