Глава уряду Вірменії в розмові з Лукашенком відверто попередив, що не зможе взяти участь у засіданні. Він висловив сподівання, що партнери з ОДКБ зрозуміють це рішення.
До слова Вірменія закрита для Путіна? Як Єреван завдав політичного ляпаса Москві
Чому Пашинян не поїде до Мінська
Схоже, що таким чином країна ще більше віддаляється від проросійського військово-силового блоку, адже влада Вірменії вже неодноразово виражала невдоволення відсутністю ефективної підтримки ОДКБ в межах міжнародної співпраці її країн-членів.
Зокрема, останнє подібне нарікання щодо присутності російських військових баз на території країни Вірменія висловила під час активних бойових дій з Азербайджаном за території Нагірного Карабаху.
Росія не виконала своїх зобов'язань
Раніше прем'єр-міністр Вірменії заявляв, що не бачить переваг у присутності російських військових у країні. Причиною цьому стало те, що Росія фактично не виконала своїх союзницьких зобов'язань, під час бойових дій у Нагірному Карабаху у вересні цього року.
Ці події, фактичено, підвели нас до рішення, що нам потрібно диверсифікувати наші відносини у сфері безпеки, і ми намагаємося це зробити зараз,
– зауважив вірменський прем'єр.
Попри це, Вірменія наразі не збирається "прощатися" з російськими "миротворцями" на своїй території. Пашинян припускає, що це буде порядком денним робочих обговорень між Вірменією та Росією, Вірменією та ОДКБ.
Читайте також Є великий ризик для Путіна: чи може глава Кремля наважитися відвідати Вірменію
Що відбувається довкола Нагірного Карабаху
- 19 вересня, Азербайджан почав "антитерористичні заходи" в Нагірному Карабаху. У Вірменії після того, як Азербайджан заявив про досягнення своїх цілей у Нагірному Карабасі, розпочалися мітинги. Люди зібралися під будівлею уряду в Єревані, а також біля посольства Росії.
- Вірменія фактично визнала свою капітуляцію в Нагірному Карабаху та повернення територій Азербайджану. Прем'єр-міністр Вірменії під час зустрічі в Гранаді офіційно визнав Нагірний Карабах суверенною територією Азербайджану.