За періодичну лайку щодо тієї самої особи передбачене найбільше покарання. Таке рішення уряд ухвалив 30 липня 2021 року – у останній день роботи парламенту 7 скликання.

Зауважте У Вірменії опозиція скаржиться на політичні репресії після парламентських виборів

У Вірменії каратимуть за нецензурну лайку

У країні додали нову статтю "тяжка образа" до кримінального кодексу. Під нею розуміють нецензурну лайку або образу гідності людини " у інший вкрай непристойний спосіб". Стаття передбачає покарання:

  • такі дії можуть призвести до штрафу в розмірі від 100 тисяч до 0,5 мільйона драмів (орієнтовно 5,5 – 27,5 тисячі гривень);
  • якщо лайка була публічною або в інтернеті або ж була обумовлена публічною діяльністю людини, то штраф складатиме 0,5 – 1 мільйона драмів (орієнтовно понад 55 тисяч гривень);
  • якщо ж це періодичні образи щодо тієї ж особи, то покарання зростає до штрафу 1 – 3 мільйона драмів (орієнтовно 55 – 166 тисяч гривень) або ж навіть до арешту від 1 до 3 місяців.

Глава парламентської комісії з державно-правових питань Владімір Варданян розповів, що зміни запровадили до 2022 року. Адже саме до того часу є чинним нинішній кримінальний кодекс. Він також додав, що сподівається на те, що з 2022 року зміни вже не треба буде впроваджувати.

Якщо за цей рік ми зможемо досягти зрушень, то вносити такі зміни у новий кримінальний кодекс не буде необхідності,
– сказав політик.

Однак опозиція та інші критики законопроєкту наголошували, що лайка – поняття широке, а ще суду буде важко вирішувати, якою є пристойна чи непристовна образа. Натомість Владімір Варданян запевнив, що " і прокуратура, і слідчі органи Вірменії та кожен громадянин добре вміють відрізнити нецензурну лайку від інших образ".

Останні новини Вірменії: що відомо

  • У Вірменії парламент 7 скликання припинив свою діяльність. Натомість з 2 серпня почав діяти новий парламент.
  • Його склад обрали наприкінці червня під час позачергових парламентських виборів.
  • Відомо, що більшість отримала партія "Громадянський договір" Ніколи Пашиняна.
  • Самого Пашиняна 2 серпня призначили прем'єр-міністром країни. Відповідний указ підписав президент.
  • До речі, після виборів опозиція скаржилась на політичні репресії. Перед тим вони заявили, що не визнають результатів виборів.