Таку думку 24 Каналу висловив російський опозиційний правозахисник Марк Фейгін. Зокрема, після масованої атаки на Україну 14 січня міністр закордонних справ закликав країни G7 та ЄС посилити санкції проти Росії.

Читайте також Що не так з твердженням "ракет лишилося на 2 – 3 масовані атаки"

Як зазначив Фейгін, справа не тільки у самій Росії. Адже країні-агресорці бракує високотехнологічних елементів для виробництва ракетної зброї та безпілотників. Такі деталі Москва намагається отримати від інших країн.

"Захід може вплинути на Іран, який постачає Росії такі технології, а також самі дрони. Так само Захід може зробити так, аби Росія була повністю ізольована від можливості контактів для отримання напівпровідників, мікросхем та чипів, які потрібні для виробництва високотехнологічної продукції", – сказав правозахисник.

Вторинні санкції проти країн, які допомагають Росії

Фейгін вважає, що у Заходу є кілька важелів впливу на країни у цьому питанні. Зокрема, таким інструментом може стати запровадження вторинних санкцій проти країн, які будуть постачати Росії військові технології або деталі.

Потрібні вторинні санкції та можливість посилення тиску. Я думаю, що Захід вже пропрацьовує якісь способи,
– зазначив правозахисник.

Він нагадав, що зараз Іран не хоче визнавати свою роль в обстрілах України.

"Тегеран боїться відверто взяти на себе відповідальність за постачання зброї Росії, тому що розуміє, що по ньому можуть вдарити. У певний момент правила перестають діяти. І по 3 – 4 іранських заводах можуть прилетіти ракети", – зауважив Фейгін.

Стрім Андріани Кучер та Марка Фейгіна: дивіться повне відео

Союзники Заходу могли б знищити заводи в Ірані

За словами правозахисника, головне питання полягає у тому, чи Захід має рішучість для того, аби здійснити такий крок. Як зазначив Фейгін, у Заходу є союзники на Близькому Сході, як-от:

  • Саудівська Аравія, яка є одним з головних ворогів Ірану.
  • Ізраїль, який зараз демонструє певну нерішучість в окремих аспектах щодо війни в Україні.

Фейгін зазначив, що новий уряд прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху ніби усвідомлює загрозу співробітництва Москви й Тегерана, яке може поширюватися й на сферу ядерних технологій. Водночас влада Ізраїлю поки що відмовляється постачати Україні військову продукцію.

Ймовірно, багато речей між Києвом і Тель-Авівом відбувається у непублічному просторі. Хоча, ймовірно, у цього тріумвірату – Вашингтона, Ізраїлю та Саудівської Аравії – ще не склався консенсус стосовно того, як саме діяти стосовно Ірану,
– сказав правозахисник.

Він додав, що у разі удару по заводах на території Ірану виробництво ракет та дронів на певний час може припинитися. Принаймні Тегеран не зможе передавати Москві велику кількість безпілотників.

Захід має надати Україні зброю для ударів по військових цілях у Росії

Ще один крок, який може зробити Захід, аби знищити ракетну індустрію Росії, лежить у площині військової допомоги.

Захід може надати Україні види озброєння з відповідним радіусом дії, які могли б зруйнувати заводи з виробництва ракет на території самої Росії. Зараз все йде саме до цього. Ми перебуваємо на грані того, що територія Росії стане мішенню,
– сказав Фейгін.

Він додав, що Росія сама доводить до такої ситуації, оскільки не припиняє обстрілювати українські міста.

"Ми підійшли до тієї межі, коли тільки удари у відповідь можуть зупинити продовження односторонньої ескалації з боку Москви", – сказав Фейгін.

Він додав, що цілями на території Росії можуть стати:

  • аеродроми, звідки підіймаються російські літаки для завдавання ударів по Україні;
  • місця, де виготовляються ракети;
  • місця дислокації тих військових, які ці ракети запускають;
  • командні пункти, де ухвалюються рішення про пуски ракет.

У Росії вичерпуються запаси ракет: коротко

  • Військовий експерт Петро Черник розповів, що запаси ракет у Росії поступово вичерпуються. А виготовляти нові окупантам дуже складно через санкції.
  • Попри це, країна-агресорка намагається налагодити виробництво ракетної зброї та дронів в обхід санкцій. Наприклад, Москва закуповує мікрочипи для російських безпілотників "Орлан" через треті країни у компаній Amazon, AliExpress або інших магазинів мікроелектроніки.
  • Також через нестачу озброєння Росія почала співпрацювати з Іраном. Зокрема, Тегеран постачає Москві безпілотники-камікадзе Shahed, які окупанти використовують для атак по українських містах.
  • Ба більше, країна-агресорка прагне отримати від Ірану балістичні ракети. Іранські ракети мають інший принцип дії, аніж російські, й саме тому є небезпечнішими.