Експрацівник КДБ та Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Жирнов розповів 24 Каналу, що така ситуація з боєприпасами – системне явище в російській армії. Адже в міноборони країни-агресорки все крадуть та "пиляють" бюджети.
До теми Таємна іранська ракета 358: для чого Росії зброя партизанів і чи може збивати дрони
Розікрали армію
Владімір Путін протягом 15 років цілеспрямовано знищував воєнне виробництво в Росії. Він поставив завдання ліквідувати армію, тому що вона з його точки зору не мала жодного значення. До того ж боявся перевороту з боку військових. А тому російський диктатор робив ставку на ядерну зброю.
"Яскравий приклад цього – потенціально головний воєнний завод в Новосибірській області, який мав виробляти снаряди, був розпроданий. А на його місці побудували житловий комплекс", – зазначив експрацівник КДБ.
Яка в Росії ситуація з виробництва зброї: дивіться відео
Не можуть навіть виточити снаряд
Водночас Росія може перевести економіку на військові рейки. Формально окупанти навіть збільшили виробництво, перевівши деякі воєнні заводи на цілодобовий режим.
Але не варто забувати, що в Росії погані станки, погана сталь, а пороху взагалі немає. Саме тому вони його купують на "чорному" ринку в Китаї та в інших країнах. Також росіяни займаються реутилізацією (отримання нової продукції зі старої готової шляхом переробки – 24 Канал) радянських снарядів,
– підкреслив Жирнов.
В Росії при сьогоднішньому стані виробництва навіть не можуть виточити снаряди на станках. Тому вони беруть старі радянські снаряди, виймають з них порох, що вже став непридатним, та наповнюють їх новим порохом.
"Напевно підприємства, які займаються реутилізацією, економлять на пороху і відправляють на фронт снаряди без нього. Тим більш, що під час війни завжди відбуваються велике розкрадання коштів", – наголосив Сергій Жирнов.
Читайте також Іран зможе продати Росії нові дрони й балістичні ракети після 18 жовтня, – ISW
Що відомо про "військовий потенціал" Росії
- Росія може наростити виробництво артилерійських снарядів, вважає Reuters. За кілька років росіяни зможуть виробляти до 2 мільйонів снарядів на рік. Ці обсяги перебільшують очікування західних країн приблизно вдвічі.
- Однак така кількість зброї все одно не задовольнить потреби Росії у снарядах на фронті. Адже лише за минулий рік країна-агресорка використала 10 – 11 мільйонів снарядів.
- Водночас глава ГУР Кирило Буданов зазначив, що у Росії вичерпуються військові ресурси для продовження війни. Російська економіка витримає навантаження витрат на так звану "СВО" лише до 2025 року. А потік зброї у росіяни може вичерпатися у 2026 році. Проте, на думку Буданова, це може трапитись раніше.