Власне, командир групи переносного зенітно-ракетного комплексу спецпідрозділу "Артан" Олександр з позивним "Лютий" прокоментував це питання в інтерв'ю українським журналістам. За його словами, його побратими виконують чимало завдань в акваторії Чорного моря.

Дивіться також Буданов переконав 19 росіян здатися в полон: спецпризначенець розповів про одну з операцій ГУР

Як відбувалась деокупація "вишок"

Звільнення "вишок Бойка" можна назвати однією з найвідоміших операцій, що здійснив "Артан". Зауважимо, що йдеться про бурові газовидобувні платформи, які стоять на шельфі Чорного моря між островом Зміїний і західним узбережжям Криму.

Російські окупанти під час того, як спецпризначенці прямували до "вишок" на катерах, з авіації намагались уразити військових. Однак їм не вдалось зірвати план.

Під час операції на "вишках Бойка" я відпрацьовував із ПЗРК і з катера. І зі своїм другим номером працював потім з самої "вишки" – це тоді, коли була операція з порятунку "Конана". Тоді ми попередньо збили два Су-30, хоча це ще не підтверджена інформація,
– пригадав Олександр.

Також спецпризначень констатував, що, як правило, завдання групи ПЗРК під час таких операцій полягає зовсім не в тому, аби збити якомога більше російських літаків.

Відповідні військові повинні спрацювати на випередження та задля збереження особового складу. Зокрема, випустити ракети ще до того, як у зону їхньої дії потрапив ворожий літак.

Це може спричинити наказ з боку командування противника – розвернути авіасудно та летіти з поля бою.

Більше про це

  • 11 вересня в Головному управлінні розвідки повідомили про повернення контролю над "вишками Бойка". Важливо, що бурові платформи були окуповані загарбниками від 2014 року.
  • Названі на честь нардепа Юрія Бойка ці "вишки" були тому, що їх на початку 2010-их років привласнив собі проросійський політик від уже забороненої партії "ОПЗЖ".
  • Після окупації Криму Росія "націоналізувала" ці об'єкти. А от зараз вони належать українському державному акціонерному товариству "Чорноморнафтогаз".