Це дозволяє також мати точки впливу на Саудівську Аравію та Ізраїль, передає 24 Канал з посиланням на Андрія Коваленка.
Дивіться також Сирійські повстанці заходять у стратегічне місто Хама після захоплення Алеппо
Для чого Путіну Сирія
За словами Коваленка, Сирія є додатковим аргументом у стосунках Москви та Туреччини. Окрім цього, завдяки їй країна має додатковий аргумент у співробітництві з Іраном та угрупованнями, які він підтримує, зокрема, з Хезболлою.
Зараз стабільність Сирії зруйнована. Втім, Путін, попри складне становище режиму Асада та російської армії там, може спробувати використати ситуацію як майданчики для окремих перемовин із Заходом і арабським світом,
– каже Коваленко.
Керівник ЦПД також зазначив, що Сирія є важливою морською базою для російського флоту. Це дозволяє країні мати вихід у Середземне море та впливати на африканське узбережжя. До того ж російські ПВК, що активно воюють в Африці, потрапляють туди саме через Сирію.
Окремою складовою є наркотики. За словами Коваленка, російські спецслужби заробляють на наркоторгівлі, а Сирія є так званою "нарколабораторією Росії".
Він також зазначив, що Росія витрачає свої додаткові ресурси саме в Сирії, і це добре.
Нагадаємо, що 30 листопада опозиційні сили в Сирії досягли центральних районів Алеппо. Підконтрольні уряду сили закрили аеропорт міста та заблокували всі дороги, що ведуть до міста. У відповідь на це Росія пообіцяла надати Сирії військове обладнання.
Зауважимо, що останні події в Сирії стали серйозним ударом по Путіну. Адже той ще у 2015 році відправив свої війська на підтримку режиму Асада. Тож у разі поразки останнього російський диктатор зазнає болючого удару та його авторитет на Близькому Сході почне згасати. Крім того, Росія втратить свою єдину військову базу на Середземному морі у Тартусі, яка була там ще з часів СРСР.