Іспит на державність складено

Волкер – один з небагатьох у американському істеблішменті, хто реально орієнтується в українській політиці. Не "згадав" раптово, як відома усім Спартц, про те, що має стосунок до України, а відповідав за український напрямок у найгірші для України часи. Тому його думка точно вартує уваги.

Не пропустіть Українські ракети таки прилетять до російських міст

Останнім часом читаю багато різноманітних "полум‘яних патріотів", які за своєю частковістю не помітили головного: українська держава відбулася, і це не моя оцінка, і не оцінка українців. Це оцінка з боку США і провідних держав Заходу. І цьому є очевидне підтвердження.

Але реальність виявилася іншою. Україна вистояла. Не лише як героїчний народ, але і як держава. Розуміння цього радикально змінило парадигму допомоги Україні. І от ми уже маємо HIMARS, і у процесі вирішення – питання американських літаків для України.

Цікаве Паспорт з тризубом: коли в Україні закінчаться суперечки про громадянство

Мрія УНР та УПА втілилася у життя

Ні HIMARS, ні літаки ніхто ніколи партизанам давати не буде, навіть питання таке розглядати не буде. Це все можна давати лише українській державі, яка, очевидно, відбулася, і ніхто у світі це відкидати уже не спроможний. Воїни УНР, УПА не могли і мріяти про визнання західних демократій, про те, що ці демократії будуть давати нам найкращу зброю. Не могли ми про це мріяти і 2014 року, а зараз не лише мріємо, але маємо, але висуваємо дедалі амбітніші плани на майбутнє.

І це все сприйняли як даність у американській політичній еліті, де, як відзначає Волкер, більшість активно підтримує Україну. Окрім крайніх лівих та правих ізоляціоністів.

І хочете ви цього, чи не хочете, але все це відбувається у співпраці з командою чинного Президента України Зеленського, яка змогла налагодити відповідний рівень співпраці зі США та "колективним Заходом". Про що ще вчора Україна не могла і мріяти. Спартц, звісно, може продовжувати свою "війну прои Єрмака", але принципово це нічого не змінює.

Хоча найголовніше – не прізвища. Найголовніше те, що Україна відбулася, Україна є, Україна буде завтра, переживе кацапських вождів, і це очевидно всім.

Актуальне – ЗСУ потужно вгатили по мосту біля Каховської ГЕС: дивіться відео