Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, засновник БО "Реактивна пошта" Павло Нарожний. За його словами, 10 вертольотів Мі-24 – це досить серйозна кількість.

До теми Ще підводні човни залишилися, – Резніков оцінив динаміку постачання ЗСУ західною зброєю

Ролі вертольотів Мі-24

Павло Нарожний зазначив, що ударний вертоліт Мі-24 може виконувати декілька ролей. Він може привозити особовий склад. Також у ЗСУ не вистачає артилерії, компенсувати це може лише авіація.

У нас і раніше використовувалась авіація для завдання ударів поблизу лінії фронту. Насамперед це некеровані снаряди. Вертоліт на великій швидкості підходить до лінії фронту, набирає висоту, у цей момент відстрілює некеровані ракети та повертається назад. Це прямий аналог ударів "Градами" або "Ураганами",
– пояснив він.

Завдяки кількості пострілів, дешевим снарядам, які є у нас на складах, ЗСУ зможуть завдавати досить ефективних ударів. Крім того, з вертольотів можна запускати керовані снаряди, до прикладу, Brimstone, які нам передала Велика Британія. Керовані ракети призначені для знищення броньованої техніки, танків і так далі.

Нарожний про техніку для ЗСУ: дивіться відео

Протимінні кораблі

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Нідерланди нададуть Україні протимінні кораблі. Відомо, що уся акваторія Чорного моря замінована.

Якщо наші поля ми можемо розмінувати, то з російськими мінуваннями все набагато складніше. Я впевнений, що вони й самі не знають, що мінували. Це є величезною проблемою для нас, насамперед для комерційного судноплавства та експорту зерна,
– сказав Нарожний.

Військовий експерт наголосив, що ці кораблі для розмінування критично важливі для України.

Польща відправила Україні вертольоти Мі-24

  • Видання The Wall Street Journal з посиланням на слова людей, "обізнаних з питанням передачі авіації", написало, що Польща додатково відправила до України орієнтовно ще 10 ударних вертольотів Мі-24.
  • Раніше ні Варшава, ні Київ публічно не анонсували їхнє постачання і ще не прокоментували дані WSJ.
  • Водночас повітряний флот України залишається невеликим у порівнянні з російським. В українських повітряних суднах менш досконалі системи наведення та захисту. Тож наразі Україна обмежено використовує авіацію, щоб не втратити літаки.
  • Зазначимо, що Україна очікує на літаки F-16, які погодились передати партнери. Водночас навчання поки що не розпочались.