Ініціатива має на меті замінити строкову військову службу і буде суттєво менша за термінами. Вона загалом триватиме до 5 місяців.

Дивіться також Служба за місцем проживання: адвокатка розповіла, які категорії можуть перевестися з фронту

Базова військова служба

Про те, що у Верховній Раді обговорюють таку ініціативу повідомив народний депутат та заступник голови оборонного комітету Єгор Чернєв.

За словами політика, зараз строкова служба в армії триває від 12 до 18 місяців, залежно від того, є в людини вища освіта чи ні. Він зауважив, що пропонується замінити її на тримісячний вишкіл – це базовий курс, а також два місяці фахової підготовки.

Пропонується, аби людина, якій виповнилося 18 років, сама обирала, коли пройти вишкіл з 18 до 25 років. "Тобто людина сама вирішуватиме, що умовно наступного року чи через два роки вона готова пройти таке навчання", – уточнив політик.

За його словами, такий підхід дасть можливість спланувати навантаження на наші полігони та центри підготовки.

Головна ідея базової військової служби полягає в тому, що з таким сусідом, як російська федерація, всі наші громадяни повинні мати базову військову підготовку. Загалом це одна з тих ланок, яка повинна починатися ще у школі й закінчуватися військовою кафедрою у вишах,
– наголосив народний депутат.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • Адвокат Володимир Романчук пояснив, що 18-річні вважаються призовною категорією, коли мовиться про строкову службу. Однак в Україні призов на строкову військову службу не проводять, тому такі громадяни можуть мобілізуватися лише за власним бажанням.
  • Правознавець Олександр Камша раніше розповів, яке покарання є для тих, хто ухиляється від служби в армії під час воєнного стану. Це може бути як штраф, так і обмеження волі чи ув'язнення.
  • Нещодавно новий законопроєкт про мобілізацію було відкликано та відправлено на доопрацювання. Новий проєкт закону не повинен суперечити Конституції та порушувати права людини.