Про це 24 каналу розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

До теми Попри зміну кількості кораблів, Росія може вдарити з Чорного моря 30 крилатими ракетами

За його словами, зараз у Чорному морі Росія зосередила підводні човни, субмарини типу "Варшавянка", малі ракетні катери, кораблі та фрегати. Для України першочергово виникає загроза через використання крилатих ракет "Калібр". Однак вони зараз є дуже дефіцитними для Росії.

Вони вже не так використовуються, як 2 місяці тому. Тому ми зараз можемо спостерігати таке "затишшя". Найбільшу загрозу першочергово несуть "Варшавянки". Однак наскільки їх використовуватимуть, зважаючи на те, що "Калібри" дефіцитні, це велике питання.

Олександр Коваленко

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив"

Другою причиною є те, що росіянам не вистачає ресурсів для здійснення масштабних ракетних обстрілів. Хоча варто зауважити, що вони постійно отримують поповнення для свого боєзапасу. Мовиться про ракети П-800, Х-59 для авіації, Х-101 та Х-22.

"Тобто вони теж не можуть постійно здійснювати ракетні обстріли у цілодобовому режимі. Ось 2 фактори, чому таке "затишшя", – зазначив військовий оглядач.

Втім, як зауважив Коваленко, це ще не означає, що ракетних обстрілів по території України не буде. Їх здійснюватимуть старими радянськими ракетами.

Обстріли України з боку окупантів: останні новини

  • Російські окупанти вночі 14 травня обстріляли з реактивних систем залпового вогню "Ураган" населені пункти на Миколаївщині. Постраждалих серед цивільних внаслідок обстрілу немає.
  • Окупанти 13 травня завдали ракетного удару по Лозівській громаді на Харківщині.
  • Російські загарбники вночі 13 травня запустили ракету у Дергачівський будинок культури, що на Харківщині. Там місцеві мешканці облаштували гуманітарний штаб.
  • Росіяни 12 травня випустили від 8 до 12 ракет по території Полтавщини. Зокрема, вони влучили у Кременчуцький нафтопереробний завод.

Військовий оглядач назвав 2 фактори відсутності масованих ракетних ударів: дивіться відео