Про це він пише у своєму блозі на НВ.

"Коли йдеться про конфлікт на Донбасі, час мирних переговорів визначається співвідношенням військових потенціалів на лінії розмежування. Якщо наступаюча сторона відчує, що її потенціал вищий, то вона перейде до рішучих дій. Якщо ж вони відчувають, що Україна утримує паритет, то противник буде нарощувати свої сили доти, поки не досягне переваги", — пояснює експерт.

За його словами, саме тому Україна просить у Заходу оборонної зброї, щоб зрівняти ці потенціали.

Іншими словами, надання Україні оборонної зброї це механізм продовження мирних переговорів. Проте Захід цього не відчуває, і в цьому його помилка,
— додав Сунгуровський.

"Так, сьогодні Україна зберігає паритет. Але якщо ми почнемо враховувати можливість задіяння тих угруповань російських сил, які розташовані на кордоні з Україною — а Іловайськ та Дебальцеве показали, що це можливо (так воно, швидше за все, і буде), — то український потенціал, звичайно ж, бажано підсилити", — вважає військовий експерт.

Він нагадав інформацію Генштабу, що російська сторона розмістила на кордоні з Україною близько 50 тисяч військовослужбовців.

"Очевидно, що саме по собі скупчення російських військ на кордоні України несе в собі велику небезпеку. Однак мене в цьому питанні хвилює не стільки кількість стягнутих солдатів, скільки розгортання поблизу українських кордонів авіації і ППО. Якщо новий виток ескалації конфлікту буде проходити із застосуванням авіації, то це вже війна. Наскільки ми готові до подібної оборони — питання відкрите", — сказав Сунгуровський.

Читайте також: Російський екс-чиновник спрогнозував майбутнє Путіна та Росії